Gıda Hattı

Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu’ndan Bölgesel İzleme ve Değerlendirme Çalıştayı!

12 Ekim 2021, 12:50
Paylaş
Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu’ndan Bölgesel İzleme ve Değerlendirme Çalıştayı!

Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu (IFAD) İstanbul Ofisi, Bölgesel İzleme ve Değerlendirme Çalıştayı düzenledi.

Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu (IFAD) Yakın Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Avrupa Bölümü’ne bağlı Doğu Avrupa ve Orta Asya Merkezi 11-14 Ekim 2021 tarihleri arasında ilk Bölgesel İzleme ve Değerlendirme (İ&D) Çalıştayına İstanbul`da evsahipliği yapıyor.

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan IFAD İstanbul Ofisi Başkanı  Bernard Hien projelerin sahadaki etkilerinin ölçümlenmesinde İzleme & Değerlendirme faaliyetlerinin önemine dikkat çekerek, bu  çalıştayın hem kapasite gelişimi hem de  bilgi paylaşımı açısından çok önemli olduğuna dikkat çekti. Hien’in ardından söz alan Tarım ve Orman Bakanlığı Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürü  Nurettin Taş ise,  katılımcılara evsahibi ülke temsilcisi olarak hoşgeldiniz mesajını iletmesinin ardından Bakanlık olarak IFAD ile çalışmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Bosna Hersek, Mısır, Gürcistan, Ürdün, Kırgızistan, Moldova, Karadağ, Filistin, Sudan, Tacikistan, Türkiye ve Özbekistan’dan katılımcıları ağırlayan İ&D  çalıştayı farklı ülkelerden İ&D yöneticileri, hedefleme ve toplumsal cinsiyet uzmanlarını ve ülke proje uygulama odak noktalarından oluşan yaklaşık 50 katılımcıyı biraraya getirmektedir.

Çalıştayın amacı, proje çalışanlarının kilit İ&D kavramlarını teknik olarak daha iyi anlamalarının sağlanması, tecrübe değişimi, iyi uygulamalar ve öğrenilen dersler çerçevesinde planlama, hedefleme ve İ&D kapasitesinin güçlendirilmesidir. Çalıştayda temel olarak İ&D işlemlerinin A’dan Z’ye tanıtılması, temel sonuç göstergeleri anketinin hazırlanması ile veri toplama konularına odaklanılmaktadır.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.