Gıda Hattı

Uluslararası 20. Taşköprü Kültür ve Sarımsak Festivali başladı

3 Eylül 2006, 23:22
Paylaş

Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde yetiştirilen ve beyaz altın olarak adlandırılan sarımsağın her yıl olduğu gibi bu yıl da festivali büyük bir coşkuyla başladı.

Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde yetiştirilen ve beyaz altın olarak adlandırılan sarımsağın her yıl olduğu gibi bu yıl da festivali büyük bir coşkuyla başladı.
Sunculuğunu İkbal Gürpınar'ın yaptığı festivale Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu da katıldı. Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde bu yıl 20.'si kutlanan Uluslararası Taşköprü Kültür ve Sarımsak Festivali başladı. Tarım Bakanı Mehdi Eker, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, AK Parti Kastamonu milletvekilleri Sinan Özkan, Musa Sıvacıoğlu ve Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu Milletvekili Mehmet Yıldırım, Kastamonu Valisi Mustafa Kara ve bir çok kişinin katılımı ile başladı.
Kara yoluyla Ankara'dan Kastamonu'ya gelen Tarım Bakanı Eker, Kastamonu Valisi Mustafa Kara'yı makamında ziyaret etti. Burada gazetecilerin kuş gribi ile ilgili soruların cevaplayan Bakan Eker, çalışmaların büyük bir hızla devam ettiğini, her türlü önlemin alındığını söyledi.
Valilikte kısa bir süre kalan Bakan Eker, buradan Taşköprü ilçesine geçerek sarımsak festivalinin açılış kurdelesini kestikten sonra festival alanına kurulan standları gezdi. Yöresel yemeklerin yapıldığı standı gezerken Bakan ve beraberindekilere yöresel yemeklerden ikram edildi. Bakan Eker, ardından törenlerin yapıldığı cumhuriyet meydanına geldi. Üç gün sürecek festivalde bu yıl Kıraç, Minik Dualar Gurubu ve Yavuz Bingöl sahne alacak.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.