AramaArama
Gıda Hattı

Ulusal Kırmızı Et Konseyi Başkanı Ahmet Hacıince

7 Nisan 2016, 20:08
Paylaş
Ulusal Kırmızı Et Konseyi Başkanı Ahmet Hacıince

Ulusal Kırmızı Et Konseyi’nin (UKON) 3. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimler sonucunda Ahmet Hacıince, yeniden UKON Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

faruk-celik-kirmizi-et-gidahattiTürkiye kırmızı et sektörünü temsil eden Ulusal Kırmızı Et Konseyi (UKON) 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı, Ankara’da yapıldı. Açılışına, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürü Mustafa Kayhan’ın da katıldığı genel kurulda seçilen yönetim kurulu, daha sonra ilk toplantısında görev dağılımını yaptı.

UKON Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Ahmet Hacıince, Başkan Vekilliği’ne Fazlı Yalçındağ,  Muhasip Üyeliğe ise Özer Türer oybirliği ile seçildi.

Yönetim Kurulu toplantısının bitiminde açıklamalarda bulunan UKON Başkanı Ahmet Hacıince, şunları söyledi:

ahmet-haciince-gidahatti“Konseyimizin 7 Nisan 2016 tarihinde düzenlenen III. Olağan Genel Kurulu sonrasında aynı tarihte gerçekleştirdiği Yönetim Kurulu toplantısında, Kurulumuz şahsımı Yönetim Kurulu Başkanlığına uygun görmüşlerdir. Beni Yönetim Kurulu Başkanlığına layık gören tüm Yönetim Kurulu üyelerimize şahsım adına teşekkürlerimi sunuyorum.

Ulusal Kırmızı Et Konseyi, yapısı itibarıyla ilgili Bakanlıklar ile Kırmızı Et Sektörü arasında bir denge çubuğu vazifesi görmektedir. Yeni dönemde et sektörünün tüm paydaşları ile yakın işbirliği içerisinde fiyat istikrarının sağlanması, kesimhanelerde farklı karkas fiyat uygulamalarının önüne geçilmesi ve karkas sınıflandırma sisteminin kurulması gibi konularda yoğun olarak faaliyet göstereceğiz.

ukon-yonetim-kurulu-gidahattiKonseyimiz bu bağlamda Araştırma ve Danışma Kurulunu çalıştırarak görev aldığımız süre içerisinde gerekli analizleri yaptırarak etkin, verimli ve sürdürülebilir kırmızı et üretim ve tüketim politikalarını hedeflemiştir. ”

Ahmet Hacıince başkanlığındaki Ulusal Kırmızı Et Konseyi Yönetim Kurulu’nda şu isimler bulunuyor:

Üretici Alt Grubu                                                                           

Özer Türer

Emre Vural

Osman Civil

Sanayici Alt Grubu

Ahmet Hacıince

Ömer Gökhan Tuncer

Cüneyt Güleç

Araştırma Kurumları, Meslek Odaları ve Sivil Toplum Kuruluşları

Alt Grubu

Fazlı Yalçındağ

Ergün Kılıç

Dr. Erhan Akçay

Kamu Alt Grubu

Ethem Kalın

Ramazan Koçak

Dr. Özhan Türkyılmaz

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.