Gıda Hattı

Ulusal Kalite Büyük Ödülü Rexam'ın Oldu

15 Kasım 2007, 18:23
Paylaş

Kalite Kongresi'nde Ulusal Kalite Büyük Ödülü'nü Rexam Paketleme aldı. Mükemmellikte Süreklilik Ödülü Bosch, Bursa Dizel Enjektör ve KSO'ya, Başarı Ödülleri ise Çimtaş Boru, Kütahya Porselen ve Soyak'a gitti

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) ve Türk Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (TÜSİAD) bu yıl 16'ncısını düzenlediği Kalite Kongresi, ödüllerin dağıtılmasıyla son buldu. Kalitenin şampiyonları ödüllerini KalDer Başkanı Çetin Nuhoğlu ve TÜSİAD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ'dan aldı.

Ulusal Kalite Büyük Ödülü'ne Rexam Paketleme layık görülürken, Mükemmellikte Süreklilik Ödülü'nü Bosch Sanayi, Bursa Dizel Enjektör Fabrikası ve Kocaeli Sanayi Odası, Başarı Ödülleri'ni ise Çimtaş Boru, Kütahya Porselen ve Soyak Yapı aldı.

Ulusal Kalite Ödülleri, kamu kuruluşları, işletmeler ve sivil toplum kuruluşları olmak üzere üç kategoride başvuru kabul ediyor. Bu kapsamda 2007 yılı Kamu Kategorisi "Ulusal Kalite Başarı Ödülü"nü İstanbul Erenköy İlköğretim Okulu ve Eskişehir Avukat Mail Büyükerman Anaokulu paylaşmış, ödül mayısta Ankara'da düzenlenen Kamu Kalite Sempozyumu'nda verilmişti.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ kongrenin kapanışında yaptığı konuşmada, Ulusal Kalite Ödülü organizasyonunun, Türkiye'de kalite bilincini yaygınlaştırmak açısından önemli olduğunu söyledi. Kalite yatırımının önemine değinen Doğan Yalçındağ, "Şirketlerin bilgi ve deneyime yaptıkları yatırımın, onlara önemli bir kazanç olarak döndüğü kanısındayım" dedi.

Ulusal Kalite Ödülleri'nin Türkiye'nin bu alandaki en büyük etkinliği olduğunu belirten Kalite Ödülü Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ali Rıza Kaylan ise 15 yılda toplam 43 ödül verildiğini söyledi.

Büyük Ödülü alan Rexam Holding'in, 25 ülkede 105 tesisi ve 24 bin çalışanı var. 7.5 milyar dolar cirosuyla Londra borsasındaki ilk 100 firma içerisinde yer alan İngiltere merkezli şirketin müşterileri arasında Coca-Cola, Efes Pilsen, Redbull bulunuyor.

Rexam Türkiye ise ambalaj ve içecek pazarına metal içecek kutusu sunan Türkiye'deki ilk firma olarak 1987'de Manisa'da kuruldu. Pazarının lideri olan şirket, günde 3.5 milyon alüminyum meşrubat ve bira kutusu üretimi yapıyor.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.