AramaArama
Gıda Hattı

Ulusal Beslenme Konseyi Sağlık Bakanı Dr. Koca'nın katılımıyla ilk kez toplanıyor!

30 Nisan 2019, 11:12
Paylaş
Ulusal Beslenme Konseyi Sağlık Bakanı Dr. Koca'nın katılımıyla ilk kez toplanıyor!

Sağlık Bakanlığı tarafından 9 Şubat 2019 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Ulusal Beslenme Konseyi Yönetmeliği ile kuruluş amacı, oluşumu, görevleri ile çalışma usul ve esasları düzenlenen Ulusal Beslenme Konseyi’nin ilk toplantısı bugün yapılıyor.

Saat 10.00’da başlayan Ulusal Beslenme Konseyi’nin ilk toplantısında açılış konuşmasını Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca yaptı.

Ulusal Beslenme Konseyi'nde kimler var?

Sağlık Bakanlığı tarafından uygulanan “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında; 9 Bakanlık, 7 sivil toplum kuruluşu, YÖK ve RTÜK temsilcilerinin katılımıyla “Ulusal Beslenme Konseyi” kuruluyor.

Ocak asında kurulması için harekete geçilen konseyde bakanlıklar ve kamu kuruluşları temsilcilerinin yanı sıra Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu (TGDF), Türkiye Lokantacılar, Kebapçılar, Pastacılar ve Tatlıcılar Federasyonu, Türkiye Fırıncılar Federasyonu, TESK, TÜDEF, Türkiye Diyetisyenleri Derneği ve TZOB’dan birer üye de yer alıyor.

Sağlık Bakanlığı'nca oluşturulan Ulusal Beslenme Konseyi'ne önce dahil edilip, sonra çıkarılan Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipleri Birliği (TTB), hatadan dönülmesi çağrısı yapmıştı.

Türk Veteriner Hekimleri Birliği (TVHB) Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, Ulusal Beslenme Konseyi konusundaki taleplerini dile getirmiş, Konsey'de veteriner hekimler de olmalı” demişti.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.