AramaArama
Gıda Hattı

Uludağ Ekonomi Zirvesi “Gelecek” temasıyla toplanacak

19 Mart 2018, 10:53
Paylaş
Uludağ Ekonomi Zirvesi “Gelecek” temasıyla toplanacak

Capital ve Ekonomist dergileri tarafından bu sene 7’ncisi düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi, 23-24 Mart 2018 tarihlerinde iş ve ekonomi dünyasını buluşturacak. Zirve, bu yıl "Gelecek" temasıyla toplanacak.

Türkiye’nin en önemli iş ve ekonomi dünyası buluşmalarından biri olan Uludağ Ekonomi Zirvesi, iki gün boyunca Türkiye’den ve dünyadan 1200’e yakın katılımcıyı ağırlayacak. “Gelecek” temasıyla toplanacak zirvede, sanayiden ticarete, üretimden perakendeye, finanstan eğitime kadar pek çok sektörün nabzı tutulacak, iş dünyasına ve ekonomiye yön verecek gelişmeler konuşulacak.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek konuşacak

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in konuşmacı olarak katılacağı Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde Hollanda Sağlık ve Spor Eski Bakanı Ab Klink, Federal Almanya Cumhuriyeti Sağlık Eski Bakanı Daniel Bahr, Hindistan Merkez Bankası Eski Başkanı Dr. Subbarao Duvvuri ve IoT Akıllı Evler Girişimcisi ve Apple’ın ilk çalışanlarından Daniel Kottke gibi isimler yer alacak.

Türk iş dünyasını temsil eden büyük şirketlerin üst düzey yöneticilerinin yer aldığı zirveye, Almanya, Hırvatistan, Hindistan, Hollanda, Nijerya, Amerika, Suudi Arabistan, Endonezya, Çin, Şili, İngiltere, Danimarka gibi ülkelerden uluslararası katılımlar da gerçekleşecek.

Zirveye konuşmacı olarak katılacak yabancı isimler arasında, 100 milyar doların üstünde fon yöneten Vision Fund’un CEO’su Rajeev Misra, Centricus’un kurucuları Nizar Al Bassam ve Dalınç Arıburnu gibi liderler de yer alıyor.

Zirvede ayrıca başarılı işlere ve yeniliklere imza atan girişimciler, dikkat çekici konularla ekonomiye yön verecek yenilikleri ve beklentilerini anlatacaklar.

uludag-ekonomi-zirvesi-acilis-mehmet-simsek-gidahattiStart-Up yarışması

Uludağ Ekonomi Zirvesi, bu yıl Start-Up Yarışması’na da ev sahipliği yapacak. Galata Business Angels ve Endeavor iş birliği ile gerçekleştirilecek yarışmada katılımcılar, girişimlerini Türkiye’nin en büyük melek yatırımcıları ve start-up dostu liderlerinin karşısında anlatıp, yatırım çekmeyi ve büyük ödülü almayı hedefleyecekler. Yarışmaya, Türkiye’nin yanı sıra Avrupa, Afrika, Ortadoğu ve bölgeden girişimcilerin de katılması bekleniyor.

Uludağ Ekonomi Zirvesi ile ilgili detaylı bilgi için 

Uludağ Ekonomi Zirvesi

Dünyadan ve Türkiye’den alanlarında uzman konuşmacıları ve iş insanlarını buluşturan Uludağ Ekonomi Zirvesi, Capital ve Ekonomist dergileri tarafından 2012 yılından bu yana organize ediliyor.

uludag-ekonomi-zirvesi-perakende-gidahattiDünyaca ünlü ekonomistleri, şirketlerin CEO ve yöneticilerinin yanı sıra siyaset dünyasından isimleri de ağırlayan Uludağ Ekonomi Zirvesi, bugüne kadar Nouriel Roubini, Marc Faber, Muhtar Kent, Hamdi Ulukaya, Christian Wulff, Jack Straw, Fatih Terim, Kai Georg Diekmann, Jared Cohen, Jean Claude Trichet, Begümhan Doğan Faralyalı, Ali Sabancı, Bülent Eczacıbaşı, Andy Grignon, Ali Koç, Emine Kamışlı, Simon Calder, Darrel West, Mark Mulloch-Brown, Ali Kibar, Cem Boyner, Hüsnü Özyeğin gibi isimlere ev sahipliği yaptı.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.