AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

Ülker'den büyük başarı! Kendi rekorunu kırdı

Ülker'den büyük başarı! Kendi rekorunu kırdı
9 Mayıs 2018, 10:07

Geçen yılı ciro ve kârlılıkta tarihi rekor ile bitiren Ülker Bisküvi, 2018 yılının ilk çeyreğinde de kendi rekorunu kırdı. Ülker’in atıştırmalık faaliyetleri cirosu, ilk çeyrekte bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 14,1 artışla 1.4 milyar TL’ye yükseldi.

Ülker Bisküvi, 2018’in ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. Ülker Bisküvi, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderdiği açıklamada, ilk çeyrekte atıştırmalık cirosunun, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 14,1 artışla 1.4 milyar TL’ye yükselttiğini duyurdu.

Yüzde 15,2 FAVÖK oranı ile kendi rekorunu kırdı

Türkiye’nin en büyük halka açık gıda şirketi Ülker Bisküvi’nin Faiz Amortisman Vergi Öncesi Kârı (FAVÖK) 2018 yılı ilk çeyreğinde 213 milyon TL olarak gerçekleşerek, 2017’nin aynı dönemine göre artışını sürdürdü. Şirketin ana ortaklığa ait net dönem kârı 2018 yılı ilk çeyreğinde 122 milyon TL olarak gerçekleşti.

Mehmet Tütüncü: “Hedeflediğimiz kârlılık seviyesini aştık”

Ülker Bisküvi’nin ilk çeyrekte hedeflediği FAVÖK oranının üzerine çıktığına dikkat çeken Ülker Bisküvi ve Çikolata CEO’su Mehmet Tütüncü, şirketin performansıyla ilgili şu değerlendirmeleri yaptı:

Ülker Bisküvi ve Çikolata CEO’su Mehmet Tütüncü

“Yurtiçi ve yurtdışında yapmış olduğumuz yatırımlarda oluşturduğumuz maliyet ve ürün sinerjileri, faaliyetlerimizdeki güçlü performans ve yıllardır sürdüğümüz etkin maliyet kontrolü konusundaki hassasiyetlerimiz şirketimizin FAVÖK oranının ilk defa hedeflediğimiz yüzde 15 seviyesinin de üzerine çıkarak yüzde 15,2 olarak gerçekleşmesini sağladı.

İzlenen stratejinin sonucu

Ülker Bisküvi, operasyonel ve finansal olarak 2018 yılı ilk çeyreğinde büyümesini devam ettirdi. Makul fiyat hedefine, inovasyona ve sürdürülebilir marka yatırımıyla rekabet üstünlüğü sağlayacak alanları önceliklendirmenin iyi sonuçlarını almaya devam ediyoruz.

Bu durum bizim faaliyet gösterdiğimiz tüm bölgelerdeki operasyonel gücümüzün, yetkinliğimizin ve uyguladığımız etkin stratejilerin en büyük göstergesidir.

Türkiye ve yurtdışındaki yatırımlar, sinerji yaratarak, verimliliğini artırarak, pazar ve marka gücü ile kârlılığımızı geliştirme potansiyelimiz sürüyor.

Ülker Bisküvi’nin var olan mali sonuçları daha da iyileştirecek, potansiyelini sonuçlara yansıtma başarısını gösterecek insan kaynağı kalitesi ve etkin liderliğe sahip olması da rekabet üstünlüğü sağlamaktadır.”

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.