Gıda Hattı

Ukrayna’da mahsur kalan Türk tır şoförlerinden yardım çağrısı!

27 Şubat 2022, 23:44
Paylaş
Ukrayna’da mahsur kalan Türk tır şoförlerinden yardım çağrısı!

Ukrayna’da mahsur kalan yaklaşık 100 Türk tır şoförü, yiyeceklerinin azaldığını ve herhangi bir yerden yardım alamadıklarını belirterek, yardım istediler. Bir tır şoförü, “Birkaç günlük yiyecek ekmeğimiz kaldı. Açlıktan birbirimizi yiyeceğiz. 100 taneye yakın tır var, korkudan şoförler araçlarından bile çıkamıyor” dedi.

Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı operasyon sürerken, Odessa’nın Licoski Vinissa Limanı’nda mahsur kalan yaklaşık 100 Türk tır şoförü, kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.

Yaklaşık 5 gündür limanda mahsur kaldıklarını, bir an önce Türkiye’ye dönmek istediklerini belirten tır şoförleri, korkudan araçlarından bile çıkamadıklarını, yiyeceklerinin de azaldığını söyleyerek, yardım istediler.

“Bizi buradan kurtarın”

Ailelerin de kendilerini merak ettiklerini, bir an önce yardım edilmesini ya da ne yapacakları konusunda bilgi istediklerini belirten tır şoförlerinden Kadir Kaçan, “Türk tırcıları olarak Ukrayna’da mahsur kaldık. 5 gündür buradayız. Yiyecek içecek sıkıntısı çekiyoruz. Denizden, havadan, karadan gelemiyoruz. 5 gün öncesine kadar markete gidebiliyorduk ama halk da silahlandı. Yağmalamalar başladı. Marketlere çıkamaz olduk. Durumumuz gerçekten zor. Bize birileri ulaşsın. Ölelim mi burada? Yapacak hiçbir şeyimiz yok. Bizim geldiğimiz gemi 5 gün oldu, hala burada. Gemi de geri gelemiyor. Bizi buradan kurtarın, ülkemize dönmek istiyoruz” diye konuştu.

“Açlıktan birbirimizi yiyeceğiz”

Yiyeceklerinin kısa süre içerisinde biteceğini söyleyen tır şoförü Murat Dikmen de, “Birkaç günlük yiyecek ekmeğimiz kaldı. Açlıktan birbirimizi yiyeceğiz. 100 taneye yakın tır var, korkudan şoförler aşağı inemiyor. 3 tane Türkiye’ye çalışan gemi var burada. Hiç kimse bize bir bilgi vermiyor. Rezil bir durumdayız. Ailelerimiz meraktan ölecek. Bize yardım edin. Evraklarımızı vermiyorlar, bizi buradan dışarı çıkarmıyorlar. En azından bize bir bilgi verin” dedi.

İHA

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.