Gıda Hattı

Uğur Alacakaptan kimdir? Uğur Alacakaptan hayatı

22 Ocak 2022, 22:09
Paylaş
Uğur Alacakaptan kimdir? Uğur Alacakaptan hayatı
Uğur Alacakaptan kimdir? Türk siyasetçi ve hukuk profesörü Uğur Alacakaptan hayatı ve ölüm nedeni araştırılıyor. İşte Uğur Alacakaptan biyografi içeriğini sizler için araştırdık.

Uğur Alacakaptan kimdir? Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunlarından olan Uğur Alacakaptan ölümü ile araştırılıyor. İşte detaylar...

Uğur Alacakaptan biyografi

doğum; 1934, Nazilli, Aydın

ölüm; 22 Ocak 2022, İstanbul

mesleği; Türk siyasetçi ve hukuk profesörüdür.

Uğur Alacakaptan kimdir?
Uğur Alacakaptan

Uğur Alacakaptan hayatı

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunlarındandır. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza Hukuku Asistanlığı, Doçentlik, Profesörlük, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi dekanlığı ile İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi kurucu dekanlığı görevlerini üstlenmiştir. Ankara Polis Enstitüsü Yüksek Kısmı Öğretim Üyeliği, Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeliği, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Yönetim Kurulu Üyeliği, Serbest Avukatlık, Cumhuriyet Senatosu Ankara Üyeliği (12 Ekim 1975 – 12 Eylül 1980), Kuzey Atlantik Asamblesi Türk Grubu Başkanlığı ve Avrupa Konseyi Parlamento Asamblesi Türk Grubu Üyeliği yapmıştır. Ayrıca CHP Parti Meclisi üyeliği ve Genel Sekreter yardımcılığı görevinde bulunmuştur. Alanıyla ilgili kitapları da olan Prof. Dr. Uğur Alacakaptan, evli ve 2 çocuk babasıdır. İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.