Gıda Hattı

Uğur Akkuş kimdir? Uğur Akkuş hayatı

18 Kasım 2021, 11:23
Paylaş
Uğur Akkuş kimdir? Uğur Akkuş hayatı
Uğur Akkuş kimdir? İşadamı Uğur Akkuş hayatı ve tüm çalışmaları araştırılıyor. İşte özel yaşamı ve iş hayatında yolunda gitmeyen olayların yaşandığı Uğur Akkuş biyografi içeriğimiz.

Uğur Akkuş kimdir? Ebru Şallı ile evliliği ile sansasyonel bir isim haline gelen Uğur Akkuş şimdide haciz ve hapis şoku ile gündeme geldi. İşte Uğur Akkuş hakkında tüm detaylar...

Uğur Akkuş biyografi

doğum; 1984

Doğum tarihi: 1981 (40 yıl yaşında), Mardin
eşi; Ebru Şallı (e. 2019)
eğitim; Duisburg-Essen Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi

Uğur Akkuş hayatı

Dede Halil İbrahim Akkuş' un büyük dedeleri Semerkant'ın Horasan bölgesinden gelerek Anadolu'ya yerleşmiş, çiftçilik ve tarımla iştigal etmişlerdir. Büyükanne Suudi Arabistan kökenli Rıfai ailesi mensubu Arap asıllı bir Seyyide'dir. Baba Mahmut Akkuş, Arap asıllı bir anne ve Türkmen bir babanın oğlu olarak dünyaya gelmiş, Mardin merkeze yerleşmiş ve ilk ticari hayatına babasının çiftçilik ve ziraat işlerini kardeşlerine bırakarak, Mardin kapalı çarşısında (Toptancılar çarşısı) kumaş toptancısı olarak başlamıştır.

Uğur Akkuş kimdir?
Uğur Akkuş

Uğur Akkuş, eğitimine Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde başlamış, Almanya Essen-Duisburg Üniversitesi'nde devam etmek suretiyle üniversite hayatına ara vermiş ve ticarete atılmıştır. Dış ekonomik ilişkiler kurulu Kuveyt iş konseyi başkan yardımcılığı, Suudi Arabistan iş konseyi başkan yardımcılığı görevinde bulunmuş, Türk Amerikan iş adamları derneği yüksek istişare kurulu üyeliği görevinde bulunmuş, KUVİD Derneği kurucu üyeliği ve yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. İstanbul Boğaziçi Eğitim ve Kültür Vakfı, başkanı ve yönetim kurulu üyelik görevi halen devam etmektedir. İyi derecede İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça bilmektedir. Aynı zamanda da 2 çocuk babasıdır.

Uğur Akkuş, A & S Yatırım Holding 'in kurucu başkanlığını yapmaktadır. A & S Yatırım Holding, bünyesinde; Gayrimenkul – İnşaat, Finans ve Varlık Yönetimi, Yatırım Danışmanlığı, İhracat, Turizm, Enerji, Eğitim, Medya ve Perakendeciliğin olduğu, başkan Uğur Akkuş'un temelini attığı, kuşaktan kuşağa aktarılan ticari bilgi birikimiyle 4 ülkede 18 şirketin toplamından oluşmuş, yabancı ortaklı bir Türk şirketidir.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.