Gıda Hattı

Ülker İçim Smartt'la Çocukları Destekleyecek

27 Ağustos 2007, 16:25
Paylaş

İçim Smartt; ballı, çikolatalı, çilekli ve muzlu süt; çilekli, muzlu ve şeftalili büyüme küpleriyle piyasada

ÜLKER, okul öncesi çocukların zihinsel ve bedensel gelişimine destek olacak yeni süt ve süt ürünleri markası İçim Smartt’la pazara iddialı girdi. 10 milyon YTL’lik yatırımla oluşturulan yeni marka, taze süt, doğal meyve, doğal meyve şekeri, Omega-3 DHA, kalsiyum, 10 vitamin ve prebiyotikleri birarada sunuyor. İçim Smartt, ilk etapta süt, büyüme küpü ve çilekli peynir çeşitleriyle piyasaya çıktı. Ülker Şirketler Topluluğu Gıda ve İçecek Grubu Başkanı Mehmet Tütüncü, “Ülker, girdiği birçok kategoriyi büyütmüştür. Sağlıklı rekabet şartları oluşturarak tüketici lehine bir fiyatlandırma getirmiştir. Amacımız her zaman birinci olmaktır” dedi.

Tütüncü, pazardaki gelişmelere paralel olarak ürünlerini çeşitlendireceklerini, ileride ihracat imkanlarını değerlendirebileceklerini de kaydetti. İçim’in, kategorisinde en genç ve hızlı büyüyen marka olduğunu da anlatan Tütüncü, İçim’in kendi kategorisinde 2007 yılının ilk 6 ayında, 2006 yılının aynı dönemine oranla ciro payını artıran tek marka olduğunu, diğer markalar aynı dönemde ciro payı kaybederken, İçim’in, payını yüzde 11.9’dan yüzde 13.3’e yükselttiğini kaydetti.

Mehmet Tütüncü, sütte doğal daralmanın dışında bir de kuraklıktan kaynaklanan daralmanın söz konusu olduğunu belirterek, “Sütte daralmanın getirdiği bir fiyat artışı olacaktır” dedi.

2005’ten bu yana süt ve süt ürünlerinde fiyatların hep enflasyonun altında kaldığını ifade eden Tütüncü, süt ürünlerindeki fiyat ayarlamalarının hammaddeyle ilintili olduğuna değindi. Kış ve sonbahar aylarında süt sektöründe bir daralma yaşandığını ifade eden Tütüncü, “Sütte bu doğal daralmanın dışında bir de kuraklıktan kaynaklanan daralma var. Şu anda fiyatların ne noktaya geleceğini bilmiyoruz. Maliyet artışlarını şu anda mümkün olduğunca içimizde tutuyoruz” diye konuştu.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.