Gıda Hattı

Ülker Golf Dondurma 2008'e De İddialı Giriyor

21 Ocak 2008, 09:50
Paylaş

Dondurma pazarındaki dört yıllık kısa geçmişine rağmen 200’ün üzerinde yeni ürün geliştirerek Ülker’in genetiğinde bulunan yenilikçilik ve liderlik özelliklerine uygun çalışmalar sergileyen Ülker Golf Dondurma, sadece geçen yıl 30 yeni ürünü tüketicinin beğenisine sundu.

Ülker Golf Genel Müdürü Nusret Kayhan Apaydın: “Geçen yılı yüzde 85 gibi çok yüksek bir büyüme oranı ile kapatan Ülker Golf Dondurma, pazar payını da 8 puan artırarak yüzde 25’e ulaştırdı” dedi.

GPRS ile takip

Özel bir yazılım geliştiren Ülker Golf, Türkiye genelindeki dolaplarda kaç dondurma satıldığını, hangi satış noktasında ne kadar dondurma kaldığını, hangi çeşidin daha çok satıldığını anında el bilgisayarları aracılığıyla izleyecek. Bu sayede ürün sevkiyatı konusunda daha hızlı haraket edebileceklerini söyleyen Ülker Golf Genel Müdürü Nusret Kayhan Apaydın, müşteri ilgisini de bu sayede ölçebileceklerini ifade etti. Ülker’in kurduğu sistemle tüm depo, dağıtım araçları ve dolaplar GPRS donanımlı el bilgisayarlarıyla on-line izlenecek. Bakkal, market gibi satış alanlarına giden saha satış ekipleri, dolapları kontrol ederek, eksikler el bilgisayarına kaydederek merkeze anında iletilecek ve mal sevkiyatı buna göre yapılacak. Bu şekilde kırtasiye masrafı ve zaman kaybı ortadan kalkacak.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.