Gıda Hattı

Ülker'e "Marka Başvuru Ödülü"

15 Şubat 2008, 17:30
Paylaş

Türkiye Patent Enstitüsü tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Türk Patent Ödülleri”nde “Marka Başvuru Dalı”nda ödüle layık görüldü.

Türk Patent Enstitüsü’nün 13-14 Şubat 2008 tarihlerinde düzenlediği “Patent Sisteminin İnovasyon Sürecine Katkısı” konulu uluslararası konferans kapsamında verdiği “Türk Patent Ödülleri”nde Patent Ligi bölümünde, Ülker markasının da sahibi olan Yıldız Holding “Marka Başvuru” dalında ödül aldı. 14 Şubat günü yapılan törende ödülü Ülker Kurumsal İletişim Müdürü Hakan Artış aldı.

Değerlendirme, başkanlığını Gazi Üniversitesi’nin yaptığı ve TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu), TOSYÖV, (Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı), KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı), TTGV, (Türkiye Teknoloji Geliþtirme Vakfı) ve TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) Üniversitesi’nden uzmanların yer aldığı jüri tarafından yapıldı.

Türkiye Patent Enstitüsü, Türkiye’de sınai mülkiyet hakları konusunda farkındalık oluşturmak, ilgili kurum ve kuruluşları, sektör temsilcilerini bir araya getirmek, firmaların marka, patent ve tasarım konularında Avrupa Birliği yolunda artan rekabet koşullarında öne çıkmaları için ürünlerinin ve hizmetlerinin korunması amacına hizmet etmek ve başarıyı ödüllendirerek teşvik etmek amacıyla 2006 yılından bu yana “Türk Patent Ödülleri”ni düzenliyor.

Ülker AR-GE’si, ‘Türk ağız tadı’nı zenginleştiriyor

Ürünlerini 200’e yakın markayla Türkiye ve dünyaya ulaştıran Ülker, 2007 yılında toplam 253 adet marka başvurusu yaptı. Ülker, kurulduğu günden bu yana ‘Türk ağız tadını’ temel alarak tasarladığı ürünleriyle farklılaşmayı hedefliyor. Ülker Ar-Ge laboratuarlarında 2007 yılında 300’den fazla yeni ürün üzerinde çalışma yapıldı. Bu ürünlerden 100’ü sonuçlandırılıp yeni markalarla tüketicinin beğenisine sunuldu.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.