Gıda Hattı

Ülker Bisküvi, Ünlü Çikolata Markası Godiva'ya En Çok Yüzde 33 Pay İle Ortak Olacak

3 Ocak 2008, 17:16
Paylaş

Ülker Bisküvi, Yıldız Holding tarafından satın alınan Godiva'ya en az yüzde 20 en çok yüzde 33 oranında ortak olma konusunu değerlendirdiğini açıkladı.

Şirketten İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na gönderilen açıklamada, henüz konu hakkında alınmış bir karar olmadığı vurgulandı.

Ülker Bisküvi A.Ş. tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Ana ortaklığımız Yıldız Holding A.S. ile Campbell Investment Company (Cambell) arasında, Cambell'in Godiva Chocalatier Inc., Godiva Chocalatier of Canada Ltd, Godiva Belgium NV, Godiva France SA, Godiva Japan Incorporated, Godiva Chocalatier (Asia) Limited ve Godiva U.K. Limited şirketlerinde (Godiva Şirketleri) sahibi bulunduğu hisselerin satın alınmasıyla ilgili bir anlaşma imzalanmış bulunmaktadır. 24.12.2007 tarihli açıklamamızda Godiva'ya belli bir oranda Şirketimizce iştirak etme konusunun değerlendirildiği konusunda Başkanlığınıza bilgi verilmiştir. Açıklamamızdan sonra çeşitli görsel ve yazılı basın organlarında şirketimizin Godiva'ya ortak olacağı yönünde haberler ve yorumlar yer almaya devam etmektedir. Bu nedenle, gerek kamuoyunda ve gerekse hissedarlarımız nezrinde konunun son durumu hakkında bilgi verme ihtiyacı doğmuştur. Şirketimiz, Godiva Şirketlerine bu Şirketlerinin toplam sermayesinin % 20'sinden az, % 33'unden fazla olmamak üzere iştirak etme konusunu değerlendirmektedir.

Henüz bir karar alınmamış olup, değerlendirmelerimiz sürmektedir".

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.