Gıda Hattı

Ülker Bisküvi A.Ş., (ILSI) Uluslararası Yaşam Bilimleri Enstitüsü'ne Üye Olan İlk Türk Şirketi Oldu

14 Ağustos 2007, 18:46
Paylaş

Ülker Şirketler Topluluğu’nun ilk şirketi olarak kurulan Ülker Bisküvi A.Ş., Avrupa’da beslenme, gıda teknolojileri, gıda ve çevre güvenliği konularında yürütülen bilimsel çalışmalara katılmak amacıyla Haziran 2007 itibarıyla Uluslararası Yaşam Bilimleri Enstitüsü Avrupa (ILSI Avrupa) üyesi oldu. Organizasyona katılan ilk Türk şirketi olan Ülker Bisküvi A.Ş., bu kapsamda gerçekleştirilen çalışmalardan elde ettiği tecrübelerini süreçlerine yansıtma ve Türk gıda sektörüne aktarma imkanına sahip olacak.

Ülker Bisküvi, ILSI Avrupa üyeliğiyle beslenme, gıda güvenliği konularıyla beraber yeni mevzuat çalışmalarının bilimsel alt yapılarında güncel bilgiye sahip olmanın yanı sıra gıda güvenliği ve beslenme konularında şirket bilgilerini kıyaslama fırsatı elde edecek. Ülker Bisküvi ayrıca Avrupa Komisyonu regülasyonları, Avrupa’da bilimsel hafızanın geliştirilmesi ve rehberlerin yayınlanması çalışmalarında aktif rol oynayan çalışma gruplarına da katılacak.

Uluslararası Yaşam Bilimleri Enstitüsü, toplumun yaşam koşullarının bilimle geliştirilmesi amacıyla 1978 yılında ABD’de kar amacı gütmeyen bir vakıf olarak kuruldu. Kendini toplum sağlığı karar mekanizmasına baz oluşturan bilimsel çalışmaları geliştirmeye adamış bilimadamalarının buluşma noktası olan ILSI, dünyada beslenme, gıda güvenliği, toksikoloji (zehirbilim), risk değerlendirmesi ve çevreye yönelik bilimsel konular hakkındaki bilgi seviyesinin geliştirilmesi için çalışıyor. Enstitünün 1986 yılında faaliyet göstermeye başlayan ve merkezi Brüksel’de bulunan Avrupa şubesi, ILSI Avrupa’nın bugün 55 aktif üyesi bulunuyor. ILSI Avrupa, kamu yararına olan ve endüstri, hükümet ve akademi dünyasının ilgisine tutarlı ve güvenilir bilimsel cevaplar sunmayı; bilimsel bilgiyi mümkün olduğunca çok kişiye yaymanın yanı sıra endüstri, devlet ve akademik çevreden bilim eksperlerinin işbirliği içerisinde çalışmasını destekliyor.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.