Gıda Hattı

Ülker: Artık Şirket Satarken De Göreceksiniz

5 Eylül 2007, 18:30
Paylaş

Türkiye’nin en çok şirket satın alan grubu Ülker’in Başkan Yardımcısı Orhan Özokur, grubun önümüzdeki dönemde şirket satışları da yapabileceğini söyledi. Özokur,”Banka’yı (Türkiye Finans) sattık. Tire Kutsan ikinci satış oluyor. Gerek gıda gerekse yan alanlardaki şirketlerimizde stratejik iş birliklerimizin sayısı artacak” dedi.

Başlangıç aşamasındayız

Mondi Group’un oluklu mukavvada Tire Kutsan’ın 5 misli büyüklükte olduğunu belirten Özokur, “Planlarımız doğrultusunda başlattığımız stratejik işbirliğinin başlangıç aşamasındayız. Ortaklığımızın uzun yıllar güçlenerek devam etmesini diliyorum” dedi.

Türkiye’nin gelişmekte olan ülkeler arasında çok özel bir konuma ve öneme sahip olduğunu söyleyen Orhan Özokur şöyle konuştu: ”Türkiye diğer gelişmekte olan ülkelerden çok daha ileri bir düzeyde. Sağlanan güven ve istikrar ortamı sayesinde, dünya genelinde dikkat çeken, ilgi uyandıran, yıldızı hızla yükselen bir ülke. Bu olumlu gelişmelere paralel olarak biz de başarılı üretim, satış ve hizmet performansı ile istikrarlı gelişimimizi sürdürüyoruz.”

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.