AramaArama
Gıda Hattı

#ucuzfikrinyahnisi ile İsviçre’ye gittiler

16 Eylül 2015, 17:27
Paylaş
#ucuzfikrinyahnisi ile İsviçre’ye gittiler

DuPont’un inovatif fikirleri keşfetmek ve desteklemek amacıyla hayata geçirdiği #ucuzfikrinyahnisi isimli üniversiteler arası yarışmasının kazananları, İsviçre’de bulunan DuPont Avrupa Merkez Ofisi ile DuPont Avrupa Ar-Ge ve İnovasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

DuPont’un üniversiteler arası gerçekleştirdiği #ucuzfikrinyahnisi isimli yarışmasını kazananlar, düzenlenen İsviçre gezisine katıldı. Ödül sahipleri; Cenevre/İsviçre’de bulunan DuPont Avrupa Merkez Ofisi ve Meyrin /İsviçre’de bulunan DuPont Avrupa Ar-Ge ve İnovasyon Merkezi’ni gezme şansına sahip oldu.

DuPont’un inovatif yaklaşımı kapsamında hayata geçirdiği #ucuzfikrinyahnisi, üniversitelerde bölüm ayırt etmeksizin, tüm lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. “Türkiye’de kırsal bölgelerde, sürdürülebilir gıda ve tarım çözümleri” konulu projelerinin değerlendirilmesi sonucu yarışmanın kazananları belirlendi. Bu yılın birincileri Gökhan Çelebi, Selcen Mülazımoğlu ve İsmail Sincik  ile geçen yılın birincilerinden Orhan Genç, iki günlük gezi programı çerçevesinde; DuPont Avrupa Merkez Ofisi ve DuPont Avrupa Ar-Ge ve İnovasyon Merkezi’ni ziyaret ederek, yetkililerden bilgi alma fırsatı buldu.

 

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.