Gıda Hattı

Ucuz Mama Hero Baby'yi Lider Yaptı

2 Mayıs 2008, 14:38
Paylaş

1 YTL'ye mama, Ülker'i üç ayda l numara yaptı. 1.9 YTL'lik Hero Baby kavanoz mama fiyatını ocak ayında l YTL'ye indiren Ülker, kavanoz mamada liderlik koltuğuna oturdu. Firma, yüzde 40'lık pazar payına ulaştı. Piyasada 2 YTL'den başlayan fiyatlarla satılan kavanoz mamasında fiyatını Ocak 2008 itibarıyla l YTL olarak belirleyen Ülker Hero Baby, hem pazarı büyüttü hem de bu kategoride liderlik koltuğuna oturdu.

"Türkiye'de kavanoz mama fiyatları çok pahalı ve pazar büyüyemiyor" öngörüsü ile fiyatlarını indiren firma, kavanoz mama satışlarını ocak-mart döneminde 3 ayda 4.5 kat artırdı. Kavanoz mama pazarında yüzde 40 pazar payına ulaştıklarını açıklayan Ülker Hero Baby Genel Müdürü Nasuh Önal, "Fiyat indirme girişimlerimiz, sadece her bebeğe kavanoz mama ile beslenme şansı sunmadı. Aynı zamanda 1,5 yıldır değişmeyen pazarın da büyümesine katkıda bulundu. Hedefimiz yılsonuna kadar 10 milyon adet kavanoz maması satmak" dedi. Ülker Hero Baby kavanoz mamaları ocak ayından önce 1.9 YTL fiyatla satılıyordu.

Kavanoz mamaların ülkemizdeki tüketim oranının oldukça düşük olduğunu söyleyen Önal, "İspanya'da bebek başına kavanoz mama tüketimi haftalık 1.3 kg iken, ülkemizde bu oran yıllık l kg civarında. Annelerin, bebeklerinin sağlıklı beslenmesi konusundaki hassasiyetini de göz önünde bulundurarak' Türkiye'de bilinç oluşturmayı ilke edindik. Türkiye'nin ilk tahıllı kaşık maması fabrikasından sonra, ikinci fabrikamızı 2008 yılıı sonunda yine Ankara'da faaliyete geçiriyoruz. 20 milyon YTL yatırımla ileri teknolojiye sahip ve yılda 50 milyon kavanoz maması üretim kapasiteli bu fabrika sayesinde elde edeceğimiz maaliyet avantajını annelerle şimdiden paylaşıyoruz" dedi. 2009 yılı ihracat hedefi 10 milyon kavanoz Ülker Hero Baby'nin ürün kategorisi biberon mamaları, tahıllı kaşık mamaları, kavanoz mamaları ve bebek bisküvilerinden oluşuyor. Ülker Hero Baby, Avrupa Birliği (AB) ülkelerine bebek maması ihraç eden ilk ve tek marka konumunda. Firma, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Romanya, Suudi Arabistan, Kazakistan, Libya gibi ülkelere ihracat yapıyor. Hero Baby, 2009 yılı için ihracat hedeflerini de 10 milyon kavanoz maması olarak belirledi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.