Gıda Hattı

TZOB, “Bayraktar’la devam” dedi

11 Mayıs 2015, 16:21
Paylaş
TZOB, “Bayraktar’la devam” dedi

Türkiye Ziraat Odaları Birliği’nin (TZOB) 8-10 Mayıs 2015 tarihlerinde Ankara’da yapılan genel kurulunda, Genel Başkan Şemsi Bayraktar yönetimi güven tazeledi.

TZOB’un 26. Genel Kurulu’nda tek listeyle gidilen seçimde, Bayraktar, geçerli oyların tamamını aldı.

Yapılan seçimde, Şemsi Bayraktar’ın listesinde yer alan Mehmet Nuri Şeyda Sorman, Mustafa Hepokur, Ahmet Bahadır Sezgin, Nejat Gamzeli, Bekir Şinasi Özdemir, Hasan Kozoğlu, Mehmet Latif Maskan, Mehmet Cevat Delil ve Hüseyin Darcan Yönetim Kurulu asıl üyeliğine seçildi. Yönetim Kurulu yedek üyeleri, İbrahim Erdallı, Arslan Soydan, Sezayi Çelik, Ramazan Öztürk, Memet Ali Bulut, Abuzer Yıldırımtepe, Ahmet Eyyüpoğlu, Hacı Çetindağ, Recep Muğlu, Şefik Öner’den oluştu.

TZOB Yönetim Kurulu, ilk toplantısında görev dağılımı yapacak.

Çiftçiye 1.4 milyar TL

Bu arada Genel Kurulda konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, yağlı tohum destekleri için yaklaşık 1 milyar 400 milyon liranın 27 Mayıs itibarıyla ödeneceğini açıkladı. Bu yıl 10 milyar lira tarımsal destek verileceğini hatırlatan Eker, şu an itibarıyla bunun 5 milyar lirasının ödendiğinin altını çizdi.

Asla, “Çiftçinin hiçbir sorunu yok.” demediğini vurgulayan Eker, çiftçiliğin, tabiatı gereği zor ve sorunlu olduğunu, hiç beklenmedik bir anda beklenilmeyen sorunlarla karşılaşılabildiğini söyledi. Türkiye’de çiftçilerin dünyadaki ülkelerle rekabet gücünü artırmak için maliyetlerin düşürülmesi gerektiğini bildiren Eker, böylelikle çiftçinin üreteceği gelirlerle daha çok refaha ulaşmasının sağlanacağını kaydetti.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.