AramaArama
Gıda Hattı

Twitter bu kez kendisi uyarı verdi!

4 Mayıs 2018, 11:45
Paylaş
Twitter bu kez kendisi uyarı verdi!

Dünyada milyonlarca kullanıcısı olan sosyal paylaşım sitesi Twitter, ağda tespit edilen bir hata nedeniyle kullanıcılarından şifrelerini değiştirmelerini istedi.

Twitter, güvenlik sistemindeki bir hatadan dolayı, şifrelerin maskelenmeden depolandığını belirterek tüm kullanıcılardan şifrelerini değiştirmesini istedi.

“Bilgi sızıntısı olmadı”

Aylık ortalama kullanıcı sayısı 336 milyon olan sosyal paylaşım sitesi Twitter, kendi sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, kendi sisteminde fark edilen bir hatadan dolayı dünya genelindeki bütün Twitter kullanıcılarından şifrelerini değiştirmesini talep etti.

Şirket, tespit edilen hata yüzünden şifre koruma sisteminde bilgi sızıntısı yaşanmadığı bilgisini de paylaştı.

WhatsApp kurucularından Jan Koum istifa etti

Öte yandan mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın kurucusu ve şirketin CEO'su Jan Koum, istifa kararı aldı.

Jan Koum, Facebook üzerinden paylaştığı mesajda, "Brian ve ben WhatsApp'ı başlattığımızdan beri neredeyse on yıl oldu ve inanılmaz bir yolculuktu. Teknoloji dışında bana keyif veren şeylere vakit ayırabilmek için bir süre çalışmaya ara vereceğim. Ekibimiz her zamankinden daha güçlü ve muhteşem işler başarmaya devam edecekler… WhatsApp'a dışarıdan da olsa desteğimi vermeye devam edeceğim" dedi.

Mark Zuckerberg ne dedi?

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg ise Koum'a "Seninle yakından çalışmayı çok özleyeceğim. Dünyanın birbirine bağlanmasına yardım ettiğin için sana minnettarım. Kattığın değerler, her zaman WhatsApp'ın kalbinde yer alacak" mesajıyla karşılık verdi.

Amerikan Washington Post Gazetesi ise Jan Koum'un istifası ile ilgili farklı bir iddia ortaya attı. Buna göre, Koum ile WhatsApp'ı 2014'te 19 milyar dolara satın alan Facebook yönetimi arasında veri alışverişi konusunda kriz çıktı. İddiaya göre, Facebook, WhatsApp ile arasındaki kişisel veri alışverişinin güçlendirilmesini talep ediyor, Koum ise bu talebi reddediyordu.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.