Gıda Hattı

TÜSİAD’dan sanayide dijital dönüşüme destek

24 Eylül 2018, 13:56
Paylaş
TÜSİAD’dan sanayide dijital dönüşüme destek

TÜSİAD SD2 Programı kapsamında 500’ün üzerindeki teknoloji tedarikçisi şirketten ön elemeyi geçenler, teknoloji kullanıcıları ile eşleşti. Teknoloji tedarikçileri ile kullanıcıları tarafından Çözüm Dosyası hazırlanacak ve şirketlerin başarı hikayeleri, “Sanayide Dijital Dönüşüm Başarı Hikayeleri Töreni”nde kamuoyuyla paylaşılacak.

Türkiye’de dijital dönüşüm sürecinin güçlendirilmesi ve teknoloji tedarikçisi ekosisteminin desteklenmesi hedefi ile yola çıkan TÜSİAD SD2 Programı, Türkiye’de “Sanayide Dijital Dönüşüm” teması ile oluşturulan ve teknoloji kullanıcıları ile teknoloji tedarikçilerini bir araya getiren ilk kapsamlı program olma niteliğini taşıyor.

TÜSİAD SD2 Programı kapsamında, Sanayi – Teknoloji İleri Entegrasyon Programı (STEP) 20-21 Eylül 2018 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Ön elemeyi geçen 88 teknoloji tedarikçisi şirket katıldı

Etkinlikte, TÜSİAD SD2 Programı’na başvuran ve ön elemeyi geçen 88 teknoloji tedarikçisi şirket ile 13 teknoloji kullanıcısı şirket bir araya geldi.

STEP Programı’nın birinci gününde açılış konuşmalarını, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Sanayi Politikaları Yuvarlak Masa Lideri Bahadır Balkır ve TÜSİAD SD2 Görev Gücü Başkanı Perihan İnci gerçekleştirdi. Etkinlikte TÜSİAD SD2 Programı’na teknoloji kullanıcısı olarak katılan AKG Gazbeton, Gedik Holding, Limak Enerji, Güven Grubu ve Yaşar Holding CEO’larının katılımı ile Türkiye’nin sanayide dijital dönüşüm yolculuğu üzerine bir panel düzenlendi.

Türk Marka ve Patent Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan ile Türkiye’de fikri ve sınai mülkiyet hakları; KOSGEB Teknoloji Yenilik ve Yerlileştirme Daire Başkanı Ahmet Dursunoğlu ile ise teknoloji tedarikçilerine yönelik kamu destek ve teşvikleri üzerine söyleşiler gerçekleştirildi. STEP Programı’nın birinci günü teknoloji kullanıcısı şirketlerin kendi çağrılarına başvuran ve ön elemeyi geçmiş teknoloji tedarikçileriyle gerçekleştirdiği görüşmelerle sona erdi.

STEP Programı’nın ikinci günü uzman konuşmaları, farklı temalı paneller ve networking oturumları ile devam etti. Teknoloji kullanıcıları ön eleme sonucunda belirlenen teknoloji tedarikçileri ile yaptıkları görüşmeler sonucunda seçtikleri teknoloji tedarikçileri ile eşleşti.

500’ün üzerinde şirket başvurdu

TÜSİAD SD2 Programı’na 500’ün üzerinde teknoloji tedarikçisi şirketi başvurdu. 200’ü aşkın teknoloji tedarikçisi şirket ön elemeyi geçti. Programın bundan sonraki sürecinde, arayışlarına en uygun teknoloji tedarikçileri ile eşleşen teknoloji kullanıcıları birlikte çalışacak ve Çözüm Dosyası hazırlayacaklar. Bu sürecin sonunda oluşacak başarı hikayeleri “Sanayide Dijital Dönüşüm Başarı Hikayeleri Töreni”nde kamuoyuyla paylaşılacak.

dijital-ekonomi-gidahatti

TÜSİAD SD2 Programı

TÜSİAD SD2, sanayinin dijital dönüşümü sürecinin güçlendirilmesi ve teknoloji tedarikçisi ekosisteminin desteklenmesi hedefi ile; üretim süreçlerinde teknolojiyi kullananlar ile teknolojik çözüm sağlayanları buluşturacak; teknoloji tedarikçi kapasitesinin tanıtılmasını ve teknoloji üretimini destekleyecek; teknolojik dönüşüm planlamaları için ilham olacak iyi uygulama örneklerini ortaya koyacak.

Mikro, küçük ve orta ölçekli teknoloji tedarikçilerine yönelik kurgulanan TÜSİAD SD2, çalışan prototipi olan teknoloji sağlayıcılarının müşteri doğrulamalarını yapma süreçlerine de önemli katkı sağlayacak.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.