AramaArama
Gıda Hattı

TÜRKTOB’da yeni yönetim işbaşında

28 Aralık 2016, 13:18
Paylaş
TÜRKTOB’da yeni yönetim işbaşında

Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) Genel Kurulu’nda seçilen Kamil Yılmaz başkanlığındaki yeni yönetim kurulu çalışmalarına başladı.

Türkiye Tohumcular Birliği’nin (TÜRKTOB) 10-11 Aralık 2016 tarihlerinde yapılan 9. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimlerde yeni Yönetim Kurulu belirlendi. TÜRKTOB Yönetim Kurulu, 27 Aralık 2016 tarihinde ilk toplantısını gerçekleştirerek, görev dağılımını yaptı.

Kamil Yılmaz Başkanlığındaki TÜRKTOB Yönetim Kurulu’nda, Başkan Yardımcılığını bir önceki başkan Yıldıray Gençer üstlenirken, Aykut Hacıoğlu Yönetim Kurulu Sayman Üyesi, Gürsel Tanrıver, Savaş Akcan, Cahit Özer ve Miktat Olgun da Yönetim Kurulu Üyeleri oldular.

turktob-kamil-yilmaz-gidahatti“Sektöre layık olmaya çalıştık”

Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Kamil Yılmaz’a devreden TÜRKTOB ve Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği (TSÜAB) Başkan Yardımcısı Yıldıray Gençer, görev yaptığı dönem boyunca tohumculuk sektörüne layık olmaya çalışarak hizmet verme gayreti içinde olduklarını söyledi.

Gençer, “Yönetim Kurulu başta olmak üzere tüm yetkili kurullarımızla sektörümüz için doğrusu neyse onu yapmaya gayret gösterdik. Bundan sonra da hizmet etmeye devam edeceğiz. Yeni Yönetim Kurulu Başkanımıza ve tüm yöneticilerimize başarılar diliyorum’’ dedi.

Görevi Yıldıray Gençer’den devralan Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Yılmaz ise “Hizmetleri için Sayın Yıldıray Gençer’e teşekkür ediyorum. Bundan sonra da beraber çalışacağız. Hizmet dönemimiz boyunca tohumculuk sektörü için en etkin çalışmaları yapmaya, sektörümüzü en iyi şekilde temsil etmeye gayret göstereceğiz” diye konuştu.

TÜRKTOB nedir?

Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB); 2006 Aralık ayında TBMM'de kabul edilerek yürürlüğe giren 5553 sayılı Tohumculuk Kanunu ile “tohumculuk sektörünün geliştirilmesi ile sektörde faaliyet gösteren gerçek veya tüzel kişiler arasında mesleki dayanışma sağlayarak mesleki faaliyetleri kolaylaştırmak, tohumculuk faaliyetinde bulunanların ekonomik ve sosyal haklarının korunmasını sağlamak ve mevzuatla verilen görevleri yerine getirmek amacıyla” kurulmuş tüzel kişiliğe sahip kamu kurumu niteliğinde bir meslek kuruluşu. TÜRKTOB bünyesinde; Bitki Islahçıları Alt Birliği, Fidan Üreticileri Alt Birliği, Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği, Tohum Dağıtıcıları Alt Birliği, Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği, Tohum Yetiştiricileri Alt Birliği ve Fide Üreticileri Alt Birliği yer alıyor.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.