Gıda Hattı

Türkiye’nin en büyük tarım fuarı yarın kapılarını açacak

18 Ocak 2017, 15:38
Paylaş
Türkiye’nin en büyük tarım fuarı yarın kapılarını açacak

Türk tarım sektörünün en büyük ve en önemli buluşma noktası olan, sektörü dünya pazarına taşıyan ve uluslararası alım heyetleri ile Türk üreticilerini buluşturan Agroexpo, 12. Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı, 19 Ocak’ta açılıyor. Fuar kapsamında Tarım-Sanayi Entegrasyonu Paneli de 20 Ocak’ta yapılacak.

Fuar İzmir Gaziemir’de 337 bin metrekare alanda 56 yabancı ülkenin katılımı ile 729 standın yer aldığı Agroexpo, 22 Ocak 2017 Pazar akşamına kadar sürecek.

agroexpo-logo-gidahattiYaklaşık 300 bin ziyaretçi bekleniyor

Bu yıl teması “Genç Çiftçiler” olarak belirlenen fuarı, yaklaşık 300 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Tüm dünyadan tarım ve hayvancılık sektör temsilcilerini aynı çatı altında buluşturacak olan İzmir Tarım ve Hayvancılık fuarı, onur konuğu olarak Avrupa Tarım Makina Sanayicileri Derneği Başkanı Richard Markwell ve Kosova Tarım Bakanı’nı ağırlayacak.

agroexpo-fuari-gidahattiOrion Fuarcılık ev sahipliğinde ve Türkiye’nin en modern ve en büyük fuar alanında düzenlenen Agroexpo’da 12 holde; tarım makinaları, sera ve ekipmanları, tohum, fide – fidan, gübre, ilaç sanayi, sulama ve plastik sektörü, ambalaj, tarımsal enerji, hayvancılık, hayvancılık ekipmanları, arıcılık sektörü, tarım makinaları, traktör veterinerlik hizmetleri ile daha birçok teknoloji kuruluşu yer alacak.

Tarım ve hayvancılık sektörüne yenilikler getirecek ve tarımsal üretimin katma değer kazanmasına fayda sağlayacak çalışmalar, Türkiye’de ilk defa düzenlenecek olan toplantı ve paneller de Agroexpo süresince ziyaretçilerin katılımını bekliyor olacak.

agroexpo-tarim-sanayi-entegrasyonu-panel-gidahattiTarım-Sanayi Entegrasyonu Paneli

Fuar kapsamında Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu (TGDF), BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), Et ve Süt Kurumu ile Tarım Gıda Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TAGYAD) düzenlenen Tarım-Sanayi Entegrasyonu Paneli, 20 Ocak Cuma günü 10.00-12.30 saatleri arasında yapılacak.

TGDF Başkan Vekili Rint Akyüz ile TAGYAD Başkanı İsmail Uğural’ın moderatörlüğünde, “2025 Vizyonu” başlığı ile yapılacak panele; FAO Türkiye’den Dr. Ayşegül Akın, ASÜD Başkanı Harun Çallı, SETBİR Başkan Yardımcısı Tunç Tuncer, PAKDER’den Melahat Özkan, Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük, Ak Gıda’dan Ömer Faruk Gündüzalp ve Pınar Süt Genel Müdürü Gürkan Hekimoğlu konuşmacı olarak katılacaklar.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.