AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

Türkiye’nin en başarılı 10 genci aranıyor. İşte başvuru şartları

Türkiye’nin en başarılı 10 genci aranıyor. İşte başvuru şartları
10 Ağustos 2016, 16:01

Birleşmiş Milletler'in (BM) desteklediği sivil toplum örgütlerinden birisi olan Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (Junior Chamber International - JCI) tarafından 1981 yılından bu yana düzenlenen, “Ten Outstanding Young Persons of the World’ün Türkiye ayağı olan ‘TOYP-Türkiye'nin 10 Başarılı Genci' yarışmasına adaylık süreci başladı.

JCI Türkiye Derneği adına JCI İstanbul Şubesi tarafından 22 yıldır hayata geçirilen ‘TOYP -Türkiye'nin 10 Başarılı Genci’ projesi, toplumsal gelişime katkısı bulunan ve daha iyi yarınların peşinde koşan ülkemizin başarılı gençlerinin çalışmalarını görünür kılmayı, onları daha duyarlı ve aktif vatandaş olmaları yönünde teşvik etmeyi amaçlıyor.

jci-turkiye-gidahatti

Kendi kategorisinde fark yaratan adaylar, her yıl Kasım ayında düzenlenen ’TOYP Ödül Töreni’nde ‘Türkiye’nin On Başarılı Genci’ olarak seçiliyor ve uluslararası seçkinliğe sahip TOYP Ödülünü kazanıyorlar.

Bu yıl da, alanında uzman jüri komitesi tarafından belirlenecek olan 10 Başarılı Genç, başarılarını ayrıca uluslararası platforma, ‘TOYP Dünya Finali’ne, taşıma şansına sahip olacak.

Geçtiğimiz yıllarda TOYP Ödülünü kazananlar arasında Şafak Pavey, Ali Nasuh Mahruki, Serdar Bilgili, Umut Oran, Ece Vahapoğlu, Canan Dağdeviren, Tülin Akın ve Tolga Örnek gibi tanınmış isimler bulunuyor. Şafak Pavey, Arın Namal, Harun Güçlüsoy, Hasan Alanyalı ve Hilmi Volkan Demir’in de aralarında olduğu 11 kişi, Dünya’nın En Başarılı On Genci arasında girerek ülkemize “TOYP Dünya Birinciliği” de kazandırmıştı.

TOYP Başvuru Kategorileri

TOYP için başvuru kategorileri; İş Dünyası, Ekonomi ve/veya Girişimcilik; Siyaset, Hukuk ve Kamu Yönetimi; Bilimsel Önderlik; Kültürel Başarı; Çevre Korumacılığı ve Ahlaki Önderlik; İnsan Haklarına, Çocuklara ve Dünya Barışına Katkı; İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet; Fen ve Teknik Gelişme, Kişisel Başarı ile Tıbbi Yenilik ve Buluşlar olarak belirlendi.

toyp-gorsel-gidahatti

TOYP Başvuru Şartları

18 yaşından büyük, 40 yaşından gün almamış Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, aynı proje ile sadece bir kategori için başvuruda bulunabilecekler. Ancak, farklı bir proje ile ayrı bir kategoriye başvurmak mümkün olabilecek.

www.toyp.org.tr web sitesinden indirilecek başvuru formundaki dört sorunun tam olarak cevaplanması gerekiyor.

TOYP 2016 yılı başvuruları 1 Eylül 2016 tarihinde sonlanacak.

Detaylı bilgi ve başvuru için 

Genç Liderler ve Girişimciler Derneği

Junior Chamber International (JCI), dünya çapında 114’ün üzerinde ülkeden yaklaşık 169.000 gencin (20 – 40 yaş arası) yaşlarındaki üye genç liderlerin bir arada bulunduğu küresel bir platform. Amacı üyelerine liderlik vasıfları ve toplumsal bilinç kazandırarak yaşadıkları toplumda pozitif değişimi sağlamalarına destek olmak ve yerel, ulusal, küresel proje ve aktiviteler aracılığı ile JCI üyelerinin know-how’larını paylaşmasını sağlamak.

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.