Gıda Hattı

Türkiye’nin Ardıçları

7 Ekim 2021, 14:16
Paylaş
Türkiye’nin Ardıçları

Kırsal çevre gönüllülerinin katkılarıyla hazırlanan “Türkiye’nin Ardıçları” kitabı, yeni bir Kırsal Çevre eseri olarak yayımlandı. 

Türkiye’nin ardıçları üzerine hazırlanmış en kapsamlı yayın özelliğindeki kitap, ardıçların evriminden jeolojik devirlerde Anadolu’daki ardıç varlığına, ardıç türlerinden ardıç ormanlarına, ardıçlar ile ilişkili mantar ve likenlerden tarihî yapılarda ardıç kullanımına kadar ardıçlara dair hemen hemen her konuyu içinde barındırıyor. Kitap, başlı başına bir kitap konusu olabilecek Anadolu kültüründe ardıçlar, anıtsal ardıçlar gibi bölümleri de içeriyor.

Kırsal çevre gönüllülerinin katkısıyla hazırlandı

Kırsal Çevre ve Ormancılık Sorunları Araştırma Derneği’nin yayımladığı “Türkiye’nin Ardıçları” kitabı, içerisindeki zengin ve özgün görsel içerikle de özgün bir yayın. Kitapta kaynağı belirtilerek kullanılan bazı görseller hariç, tüm bölümlerde bolca paylaşılan fotoğraflar, Kırsal Çevre gönüllülerine ait özgün malzemeler. Bunun yanı sıra, farklı bölümlerde sunulan haritalar da en güncel bilgiler ışığında yine gönüllüler tarafından hazırlandı.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.