Gıda Hattı

Türkiye'de Marka Olmak!

18 Mart 2017, 15:02
Paylaş
Türkiye'de Marka Olmak!

Türkiye'de yatırım yapan şirketlerin bir araya gelerek oluşturduğu Marka Koruma Grubu (MKG) ve 800’e yakın üyeye sahip Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) tarafından düzenlenen “Türkiye’de Marka Olmak” Paneli, 23 Mart Perşembe günü yapılacak.

marka-koruma-grubu-gidahattiMarka Koruma Grubu (MKG) ile Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD), Doç Dr. Ümit İzmen'in hazırladığı “21. Yüzyılın Sorunu Kaçak, Taklit ve Sahte Ürünlerin Ticareti” raporundan yola çıkarak, markaların korunması ve sahtecilikle mücadele için Türkiye’de Marka Olmak Paneli’ni düzenliyor.

İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (İSMMMO) Hizmet ve Kültür Binası’nda 23 Mart 2017 Perşembe günü gerçekleşecek olan panelin açılış konuşmasını, İSMMMO Başkanı Yücel Akdemir ve Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu yapacak.

turkonfed-tarkan-kadooglu-gidahatti Kaçaklar gündemde

Türkiye’de tüketicilere iyi tercih hakkı ve değer sunabilmek, yenilikçilik ve sürdürülebilirlik anlayışı ile markaların etkin korunduğu bir ortam oluşturmak, marka ihlallerinin kamu, tüketici, üretici ve perakendeci üzerindeki olumsuz sonuçlarını önlemek ve farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen Türkiye’de Marka Olmak Paneli, aynı zamanda bahsedilen olumsuzluklar nedeniyle ortaya çıkan vergi kaçağını da gündeme taşımayı hedefliyor.

Panelde yasa dışı ürünlerle mücadelenin ve ticari marka haklarının etkin bir biçimde nasıl korunması gerektiği de tartışılacak.

turkonfed-logo-gidahatti

TÜRKONFED nedir?

Çatısı altında 25 federasyon ve 190 dernek üzerinden 24 bin iş insanı ve 40 bine yakın şirket yer alan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED, üye tabanı ile toplam (enerji dışı) dış ticaretin yüzde 83'ünü, tarım ve kamu dışı kayıtlı istihdamın yaklaşık yüzde 55’ini sağlıyor. Türkiye genelinde çok sayıda İşadamları Federasyonunun yanı sıra Sektörel Dernekler Federasyonu, Moda ve Hazır Giyim Federasyonu, Yapı Ürünleri Üreticileri Federasyonu da üyeleri arasında bulunan TÜRKONFED, Avrupalı KOBİ’lerin çatı örgütü olan ve 12 milyon firma ve 55 milyon çalışanı temsil eden Avrupa Esnaf, Sanatkar ve KOBİ Birliği (UEAPME) üyesi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.