Gıda Hattı

Türkiye'de 4. operatör firması hizmet verecek! 0510'lu numaralar kullanılmaya başlanacak...

22 Şubat 2022, 10:29
Paylaş
Türkiye'de 4. operatör firması hizmet verecek! 0510'lu numaralar kullanılmaya başlanacak...
Türkiye'de 4. operatör firması hizmet verecek! 0510'lu numaralar kullanılmaya başlanacak... Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone operatörlere yeni yerli bir rakip geliyor.

Türkiye'de 4. operatör firması hizmet verecek! 0510'lu numaralar kullanılmaya başlanacak... 532, 542 ve 505'lü numaralardan sonra 0510 ile başlayan yeni bir telefon operatörü yakında hizmete başlıyor. Peki yeni mobil hat operatörü NETGSM nedir, fiyatları ne kadar olacak?

Türkiye'de faaliyet gösteren Turkcell, Turk Telekom ve Vodafone gibi operatörlere bir yenisi daha ekleniyor. Gelen bilgilere göre Ankara merkezli bir şirket bu konuda çalışmalara başlamış durumda.

BTK‘dan 2009’da aldığı haberleşme altyapı lisanslarıyla Türkiye'de hizmet veren şirket , yakın bir zamanda Türkiye’nin dördüncü GSM operatörü olarak hizmet vermeye başlayacaklarını açıkladı. Bunun için bir diğer yerli şirket Turkcell ile ortak çalışan firma, 2022’nin Mart ayına kadar kendi kendi altyapılarını hazır edeceklerini açıkladı.

Aldıkları lisans doğrultusunda “0510 22X XXXX” hizmet vermeye hazırlanan yeni şirketin ise NETGSM olduğu açıklandı. Şirket dev operatörler ile doğrudan rekabet içerisinde olacak. Yapılan açıklamaya göre, sadece baz istasyonlarında bir ortaklık içerisinde olan şirket, kalan her konu için kendi altyapısını kullanacak.

Katma değere sahip kampanyalar ile fark yaratmaya hazır olduklarını belirten NETGSM, böylelikle rekabetçi fiyat politikalarına sahip olacaklarının da sinyalini verdi. Mevcut Turkcell, Turk Telekom ve Vodafone kullanıcılarının NETGSM‘e ne kadar ilgi göstereceği ise şu an için merak konusu. Peki yeni operatörün kullanım fiyatları ne kadar olacak?

BTK tarafından açıklanan verilere göre, Türkiye’de 82 milyon 128 bin 104 adet GSM abonesi mevcut. Bunlardan en baskın olanı yüzde 40.7 ile Turkcell olurken, ikinci sırada ise yüzde 31.1 ile Vodafone geliyor. Üçüncü sırada ise yüzde 28.2 pazar payı bulunan Türk Telekom var. Yeni operatörün fiyatlarıyla ilgili ise şu ana kadar herhangi bir açıklama yapılmadı.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.