Gıda Hattı

Türkiye-Kamboçya arasında Ticaret ve İş Formu Konferansı yapıldı.

19 Eylül 2021, 18:24
Paylaş
Türkiye-Kamboçya arasında Ticaret ve İş Formu Konferansı yapıldı.
(SANKON), Ankara Büyükelçiliği, Kamboçya Krallığı ve Kamboçya Krallığı Ticaret Odası işbirliği ile yapılan Türkiye Kamboçya İş Formu Konferansı tüm sektörlerin katılımıyla Ankara'da gerçekleştirildi.

Ticaret odası adına toplantıya video konferans sistemiyle katılan Kamboçya Krallığı Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Oknha Lim Heng, çok sayıda Türk iş adamına Kamboçya Krallığı’nın yatırım olanakları hakkında bilgiler verdi. Heng, “İki ülke arasında yapılan bu konferansı çok önemsiyoruz ve SANKON üyesi şirketlerle her alanda işbirliği yapmaya, birlikte çalışmaya hazırız” dedi.

Birlikte çalışmaya hazırız

Konferansa Konya sanayisini temsilen katılan SANKON Konya İl Başkanı Koray Eken ise Kamboçya heyetine, Konya sanayisi hakkında bilgiler verdi. Başkan Koray Eken Konya sanayisinin her türlü ziraat ve tarım aletlerini üretebilecek alt yapıya sahip olduğunu ve Konya'nın ihracatta Türkiye'nin 11. sırasında olduğunu belirtti. Organize sanayi bölgesinde 400 adet kayıtlı fabrikanın 130 ülkeye ihracat yaptığını ifade eden Eken, Konya'nın Türkiye'nin parlayan yıldızı olduğunu belirtti.

Başkan Koray Eken üretim güçlerini göstermek istediklerini ifade ederek, iş adamlarını Konya’ya davet etti.

(İHA)

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.