AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

Türk yemeklerini Kanadalılara tattırdılar

Türk yemeklerini Kanadalılara tattırdılar
30 Haziran 2015, 12:24

Sial Canada 2015 Fuarı’na katılan Makarna, Bulgur, Bakliyat ve Bitkisel Yağlar Tanıtım Grubu’nun (MBTG) standında, Türk aşçıların bulgur, makarna ve bakliyat ürünleriyle hazırladığı menülerle Türk yemekleri tanıtıldı.

Yazılı bir açıklama yapan MBTG Başkanı Surur Aydın, Türk aşçıların, bu yıl 15.’si düzenlenen fuar süresince bulgur, makarna ve bakliyat ürünlerinden oluşan ve sürekli değişen bir menü hazırladığını bildirdi.

Fuara katılan 2 binin üzerindeki ziyaretçiye Türk yemekleri ikram edildiğini kaydeden Aydın, “Dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Kanada’daki standımız da ilgi gördü. Aşçılarımız tarafından hazırlanan birbirinden lezzetli yemeklerden tadan Kanadalılar gerekse farklı ülkelerden gelen konuklar ürünlerimizi çok sevdi.” ifadelerini kullandı.

Dünyanın en büyük tüketim pazarlarından birisi olan Kanada’daki fuarda tanıtım faaliyetlerinde bulunduklarını vurgulayan Aydın, şunları kaydetti:

“Türkiye ile Kanada arasındaki ikili ticaret hacmi de istikrarlı bir artış eğilimi izlemektedir. Bu ülkeyle Türkiye arasındaki dış ticaret dengesi ilk defa 2012'de ülkemiz lehine gelişmeye başladı. Kanada'ya ihracatımızın yüzde 15'ini tarımsal ürünler oluşturmaktadır. Kanada pazarının ülkemiz ihraç ürünleri açısından potansiyeli yüksek ve bu avantajı değerlendirmek istiyoruz.”

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.