Gıda Hattı

Türk girişimciler geliştirdi, dünyaya açıldı

5 Şubat 2016, 17:51
Paylaş
Türk girişimciler geliştirdi, dünyaya açıldı

Türk girişimcilerin kurduğu Twentify şirketi tarafından geliştirilen Bounty uygulaması, bir yıl içerisinde 100 bin kullanıcıya ulaştı ve dünya ölçeğine taşındı. Twentify CFO'su Tolga Bakkaloğlu, "Hedefimiz dünyanın en büyük mobil iş gücü platformu olmak" dedi.

Üç Türk girişimci tarafından Şubat 2014’te kurulan Twentify şirketi, aynı yıl Mayıs ayı içerisinde, Kanadalı yatırım fonu TRPE Vanture Partners’tan aldığı 1 milyon dolarlık yatırım ile büyümeye başladı.

Şirketin geliştirdiği Bounty uygulaması, sadece bir yıl içerisinde tam 100 bin kullanıcıya ulaştı. Ekip Kanada ve Meksika’da operasyonlarına başladı.

bounty-gidahattiSahadan veri toplaması gereken şirketler ile bu veriyi sahada onlar için toplayabilecek akıllı telefon sahiplerini buluşturan Bounty uygulaması, ülkemizde bu alanda başarıya ulaşan ilk uygulama özelliğini taşıyor. Bounty, halen 100 bini aşkın kullanıcısı ile 80’den fazla kurumsal müşterisine hizmet veriyor. Kitle kaynağın (crowdsourcing) gücünü kullanan uygulama, sahadaki veriyi Türkiye’nin dört bir yanındaki kullanıcıları ile birkaç gün, hatta saatler içerisinde toplayıp, müşterilerine teslim edebiliyor.

Twentify şirketinin geliştirdiği Bounty uygulaması hizmet verdiği firmalara; fiyat toplama, reyon ve stok kontrolü, açık hava reklam kontrolü ve gizli müşteri gibi hizmetler sunabiliyor. Sunduğu hizmetler, müşteri ihtiyacına göre şekillenebiliyor.

Mobil-akıllı telefon kullanımının tüm dünyada yaygınlaşmasıyla birlikte global pazarda da ilgi gören yerli uygulama sayesinde, yeni bir iş kolu da doğmuş oldu. Uygulamayı indiren ve şirketler için açılmış bu basit görevleri yapan kullanıcılar her görev üzerinden para kazanabiliyor.

tolga-bakkaloglu-gidahattiTolga Bakkaloğlu: Hedefimiz dünyanın en büyük mobil iş gücü platformu olmak

Şubat 2014’te kurulan Twentify şirketinin CFO’su Tolga Bakkaloğlu, globalde büyüme hedeflerine ilişkin olarak şunları söyledi:

“Türkiye 18-25 yaş arası 13 milyon nüfusa sahip gelişmekte olan bir ülke ve kitle kaynak için çok uygun bir ortam. Burada yakaladığımız başarıyı Meksika ve Kanada’ya taşıdık. Ukrayna ve Güney Afrika’da da önümüzdeki günlerde yeni projelere başlıyoruz. Global oyuncuların olduğu bu tür dinamik ekonomilere korkmadan açılabilmemizin en önemli sebebi, ürünümüzün hazır ve bulut tabanlı olması. Sahip olduğumuz büyüme stratejisi ile yakın zamanda farklı pazarlara da açılacağız. Dinamik ve güçlü yapımız ile kısa sürede dünyanın en büyük mobil iş gücü platformu olmayı hedefliyoruz.”

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.