Gıda Hattı

Türk bilim insanından koronavirüs tedavisi konusunda büyük başarı!

5 Nisan 2020, 23:23
Paylaş
Türk bilim insanından koronavirüs tedavisi konusunda büyük başarı!

Ankara Üniversitesi, Biyoteknoloji Enstitüsü Direktörü Prof. Dr. Aykut Özkul’un koronavirüse (Covid-19) karşı serum, aşı ve ilaç üretmenin ilk adımı olan SARS-COV-2 virüsünü izole etmeyi başardığını açıkladı.

Bütün dünyada Koronavirüs (covid-19) kaynaklı hastalığın tedavisi için aşı ve ilaç geliştirme çalışmaları devam ederken, Ankara Üniversitesi’nden heyecanlandıran bir açıklama geldi.

Türk bilim insanı, virüsü izole etmeyi başardı

İlk olarak Ankara Üniversitesi Biyoteknoloji Enstitüsü’nün twitter hesabından, konuya ilişkin bir haber, “Bu daha başlangıç. Kararlı ve azimliyiz. Türk bilim insanı koronavirüsü izole etmeyi başardı!” mesajıyla paylaşıldı.

Ankara Üniversitesi’nin resmi twitter hesabından yapılan açıklamada ise, “Üniversitemiz Biyoteknoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Aykut Özkul, koronavirüse karşı (Covid-19) serum, aşı ve ilaç üretmenin ilk adımı olan SARS-COV-2 virüsünü izole etmeyi başardı!” ifadelerine yer verildi.

Kendi twitter hesabından konuya ilişkin bir paylaşımda bulunan Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş de, “Arkadaşlarımı kutluyorum, inanıyorum ki; devamı da var, dahası da olacak” dedi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.