Gıda Hattı

Turizmcilerde Almanya sevinci!

5 Ağustos 2020, 16:18
Paylaş
Turizmcilerde Almanya sevinci!

Almanya, yeni tip korona virüs (Covid-19) nedeniyle Türkiye'ye yönelik uyguladığı seyahat uyarısını Antalya, İzmir, Aydın ve Muğla için kaldırdı. Karar, turizmcileri memnun etti.

Almanya, Türkiye'ye yönelik yeni tip korona virüs (Covid-19) nedeniyle uyguladığı seyahat uyarısını güncelledi.

Seyahat uyarısı 31 Ağustos’a kadar uzatılmıştı

Almanya, Türkiye'nin aralarında bulunduğu 130 ülkeye yönelik seyahat uyarısında bulunmuştu. Söz konusu uyarı, 31 Ağustos'a kadar uzatılmıştı.

Almanya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Türkiye'ye uygulanan seyahat uyarısının düşük korona virüs vaka sayısına sahip Antalya, İzmir, Aydın ve Muğla için kaldırıldığı bildirildi. Açıklamada, Türkiye'nin Almanya'dan gelecek olan tüm yolculardan korona virüs test sonucuna yönelik belge isteyeceği de belirtildi.

Bakan Ersoy: “Alman misafirlerimizi ağırlamaya hazırız”

Karara ilişkin sosyal medya hesabından Almanca ve Türkçe paylaşımda bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Almanya; Aydın, Antalya, İzmir ve Muğla’yı kapsayan turistik bölgelerimize yönelik seyahat kısıtlamasını kaldırdı. Türkiye olarak ‘Sağlıklı Turizm Sertifika Programı’ ile Alman misafirlerimizi ağırlamaya hazırız” ifadelerine yer verdi.

Turizmciler karardan memnun!

Almanya’nın Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısının kısmen kaldırmasının sevindirici bir karar olduğunu belirten Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, bunun, uzun zamandır beklenilen bir gelişme olduğunu söyledi.

Antalya’nın korona virüse yönelik aldığı önlemleri Alman diplomat ve gazetecilere anlattıklarını vurgulayan Atmaca, “İngiltere ve Rusya’nın ardından Almanya’nın açılması gerçekten çok önemliydi. Şimdi de uçak planlamalarını ve talebi görmemiz gerekiyor. Eskiden olduğu gibi Türkiye’nin vazgeçilmezi Almanya pazarının en iyi sayılara ulaşması için sektörün tüm paydaşları ile çalışmamıza devam edeceğiz” dedi.

Yoğun bir Alman turist beklendiğini ifade eden Atmaca, “Türkiye Almanlar için önemli ve güvenilir bir destinasyon. Almanya Antalya’yı özledi, Antalya da Almanları çok özledi” diye konuştu.

İHA

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.