AramaArama
Gıda Hattı

Tüm Yönleriyle COVID-19

27 Temmuz 2021, 12:43
Paylaş
Tüm Yönleriyle COVID-19
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, uzman akademisyenlerin katkısıyla ‘Tüm Yönleriyle COVID-19’ kitabını yayımladı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ), uzman akademisyenlerin katkısıyla COVID-19 küresel salgınının tıbbi ve sosyal niteliğini kapsamlı biçimde ele alan ‘Tüm Yönleriyle COVID-19’ kitabını yayımladı.

Üniversitenin konuya ilişkin açıklamasında, COVID-19 salgınının ülkemizde görülmeye başlandığı 11 Mart 2020 tarihinden bu yana ESOGÜ Hastanesi sağlık çalışanlarının, salgına karşı hem sahada hem de laboratuvarlarda üstün bir gayret ve azimle mücadelelerini sürdürdükleri vurgulandı. Açıklamada, şöyle denildi:

Uzman akademisyenler kaleme aldı

“Tıp alanında harcanan bu çabaların yanı sıra elbette pandeminin getirdiği sosyal ve ekonomik mücadelenin de tanımlanması ve çözümlenmesi gerekmiştir. Tıp Fakültesi başta olmak üzere farklı disiplinlerden ESOGÜ öğretim üyeleri işte bu bilinç ve sorumlulukla ‘Tüm Yönleriyle COVID-19’ kitabına katkı sağlamışlardır.

ESOGÜ Yayınevi tarafından basılan kitapta, COVID-19 ve salgın sürecini; halk sağlığından göğüs hastalıklarına, çocuk hastalıklarından ruh sağlığına kadar tüm temel, klinik ve cerrahi tıp yaklaşımlarıyla ele alan incelemelerin yanı sıra sosyal ve iktisadi bakımdan değerlendiren çalışmalar da yer alıyor.

Editörlüğünü ESOGÜ Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Arslantaş ile Acil Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nurdan Acar’ın yaptığı kitabın, COVID-19 ile mücadelede görev alan sağlık çalışanları başta olmak üzere bilim dünyasına değerli katkılar sağlayacağı düşünülüyor.”

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.