Gıda Hattı

Tüm Türkiye'yi ilgilendiren açıklamalarla gündeme gelen İYİ Partili Durmuş Yılmaz özür diledi!

20 Kasım 2021, 19:08
Paylaş
Tüm Türkiye'yi ilgilendiren açıklamalarla gündeme gelen İYİ Partili Durmuş Yılmaz özür diledi!
Tüm Türkiye'yi trolleyen İYİ Partili Durmuş Yılmaz’dan özür geldi. “Öngörüm gerçekleşmedi, yanıldım” dedi.

Eski Merkez Bankası başkanı ve İyi Parti Milletvekili olan Durmuş Yılmaz dün mecliste bir açıklama yaptı ve saat gece 00.00 itibariyle resmi gazeteyi takip edin dedi. Ekonomi için olağanüstü bir gelişmenin yaşanacağını söyleyen Durmuş vatandaşta beklentiyi yükseltti. Resmi Gazete’nin internet sitesi çöktü. Fakat Yılmaz'ın iddiaları boş çıktı. Yılmaz bugün sosyal medya hesabından özür mesajı yayınladı.

Sosyal medya aracılığı ile özür diledi

İYİ partili Yılmaz Resmi Gazete yayınlanmadan önce yaptığı açıklama ile dikkat çekti. Sizleri bugün cuma dolayısıyla bu gece 12'den sonra teyakkuza davet ediyorum. Resmi Gazeteyi takip edin diyerek açıklama yapmıştı. Paylaşımından alıntı yaparak Twitter üzerinden özür mesajı yayınladı. Yılmaz şu ifadelere yer verdi:

Bakan'ın görevden alınacağı öngörüsünde bulundum, yanıldım!

"Herhangi bir kulis bilgim ve duyumum yoktu. Sadece bugüne kadar Merkez Bankası yönetiminde yapılan değişikliklerin piyasaların kapalı olduğu hafta sonu gece saat 12.00'den sonra yapıldığı; hafta içinde Sayın Hazine ve Maliye Bakanı’nın Para politikası hakındaki duruşuna, ifadelerine, Sayın Erdoğan’ın grup toplantısında verdiği tepkiden hareketle, Bakanın hafta sonu piyasaların kapalı olduğu bir zamanda görevden alınacağı öngörüsünde bulundum. Öngörüm gerçekleşmedi. Yanıldım. Özür dilerim."

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.