Gıda Hattı

Tuğrul Şavkay kimdir? Tuğrul Şavkay hayatı

29 Eylül 2021, 20:52
Paylaş
Tuğrul Şavkay kimdir? Tuğrul Şavkay hayatı
Ünlü yemek tadıcı Tuğrul Şavkay kimdir? Tuğrul Şavkay biyografi ölüm yıldönümü olan bugün araştırılıyor. Tuğrul Şavkay hayatı ve kitapları hakkında merak edilenleri gidahatti.com olarak sizler için derledik.

Tuğrul Şavkay Aydınlı bir gurmedir. gazeteci de olan Tuğrul Şavkay ile ilgili her şeyi sizler için hazırladık.

Tuğrul Şavkay biyografi

doğum; 1951, Nazilli, Aydın

ölüm; 29 Eylül 2003

mesleği; Türk gazeteci, yemek uzmanı

Tuğrul Şavkay Japon viskisi tadımı

Tuğrul Şavkay hayatı

Gurme ve yazar Tuğrul Şavkay, Galatasaray Lisesi'nde okudu. Üniversite öğrenimini Avusturya'da Graz Üniversitesi'nde başladı, Türkiye'ye dönüp Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi'nde sosyoloji eğitimini tamamladı. Aynı fakültede siyaset bilimi alanında master ve doktora yaptı.

Öğrenciyken Kervansaray Oteli mutfağında bulaşıkçı olarak işe başladı. Daha sonra ünlü otellerle restoranlarda, aşçı, yiyecek içecek yöneticisi, danışmanlık gibi görevler yaptı. Beş yıl boyunca da Birleşmiş Milletler'e bağlı Uluslararası Zeytinyağı Konseyi'nin tanıtım programlarında görev aldı. Şavkay, bölüm başkanlığı yaptığı Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'ne bağlı dört yıllık Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü'nün kurucuları arasındaydı. Ayrıca çeşitli gazetelerde görevler aldı yazılar yazdı.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.