Gıda Hattı

Türkiye, Dünyanın En Büyük Gıda Fuarı ANUGA 2009'da "Konuk Ülke"

15 Ekim 2007, 21:10
Paylaş

Türkiye dünyanın en önemli ve en büyük gıda fuarlarından biri olan Uluslararası ANUGA fuarında 2009 yılı için konuk ülke seçildi.

29. Uluslararası ANUGA fuarına katılan İstanbul Ticaret Odası (İTO) Genel Sekreteri Cengiz Ersun, ilk kez bu yıl başlatılan "konuk ülke" programı çerçevesinde Tayland'ın ilk konuk ülke olduğunu belirterek, "Türkiye 2009 yılında 'konuk ülke' olmaya hak kazandı. Bu bizim için çok önemli ve sevindirici bir gelişmedir" dedi.

2009 yılında konuk ülke olmaya hak kazandıkları haberini aldıktan sonra çalışmalara hemen başlama kararı aldıklarını dile getiren Ersun, konuk ülke anlaşmasının 16 Ekim'de fuar yetkilileri ve İTO heyeti arasında imzalanacağını kaydetti.

Ersun, "Bu yılki konuk ülke yıl başında belli oldu ve biraz da aceleye geldi. Ancak 2009'un konuk ülkesi olarak zamanımız var ve bunu iyi değerlendireceğiz. Hannover Sanayi Fuarı'ndaki konuk ülke projesinden sonra bir hayli tecrübe kazandık. Konuk ülke olarak 2009 yılında fuarda kültürel etkinlikler de yapacağız. Seminerler ve Türkiye'yi tanıtıcı etkinlikler düzenleyeceğiz" dedi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.