Gıda Hattı

TSK tayinleri ne zaman açıklanacak? TSK tayinleri ne zaman 2022 , TSK 2022 uzman çavuş, subay, astsubay tayin sonuçları

28 Mayıs 2022, 15:38
Paylaş
TSK tayinleri ne zaman açıklanacak? TSK tayinleri ne zaman 2022 , TSK 2022 uzman çavuş, subay, astsubay tayin sonuçları
Tayin başvurusunda bulunan Sahil Güvenlik Komutanlığı, Kara Kuvvetleri uzman çavuş, subay, astsubay, rütbelerindeki personeller, Türk Silahlı Kuvvetleri atama ve tayin duyurusuna odaklandı. 1’inci, 2’inci, 3’üncü, 4’üncü ve 5’inci hizmet bölgelerinde görevli subay, astsubay, uzman jandarma ve uzman erbaşlardan hizmet süresini tamamlayanlar için belirlendi. Peki,TSK tayinleri ne zaman açıklanacak? TSK tayinleri ne zaman 2022 , TSK 2022 uzman çavuş, subay, astsubay tayin sonuçları Detaylar haberimizde....

Tayin başvurusunda bulunan Sahil Güvenlik Komutanlığı, Kara Kuvvetleri uzman çavuş, subay, astsubay, rütbelerindeki personeller, Türk Silahlı Kuvvetleri atama ve tayin duyurusuna odaklandı. Peki, TSK tayinleri ne zaman açıklanacak? Jandarma atama listesi yayımlandı mı ? TSK tayinleri ne zaman 2022 Detaylar haberimizde....

TSK personelleri, Uzman çavuş, subay, astsubay tayin sonuçları ile yeni görev yerlerini öğrenebilecek. Geçtiğimiz yıllarda TKS tayinleri haziran ayında açıklanmıştı. 2022 yılında da TSK tayin ve atamaların haziranda açıklanması bekleniyor.

TSK TAYİNLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

TSK tayinleri her yıl bahar aylarının sonunda belirlenip haziran ayı içerisinde netlik kazanıyor. Bu yıl ise henüz takvim konusunda bir açıklama gelmiş değil. TSK tayinleri hakkında ilerleyen haftalarda açıklama gelmesi ön görülüyor.

JANDARMA TAYİN VE ATAMALARI BELLİ OLDU

Jandarma Genel Komutanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Atamalar, görevli olduğu 1’inci, 2’nci, 3'üncü sıralı hizmet bölgelerinde (batıda) ve 4’üncü ile 5’inci (doğuda) derece hizmet bölgelerinde, hizmet süresini tamamlayarak atama tercih hakkı kazanan personel ve temdit başvurusunda bulunan personel ile öncelikli sıralı hizmet bölgesine atanma isteğinde bulunan personelin tercihleri göz önüne alınarak gerçekleştirildi. Atama takvimine uygun olarak yürütülen genel atamalar, batıdan-batıya, batıdan-doğuya ve doğudan-batıya şeklinde 5 bölge kriteri esas alınarak belirlendi” denildi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.