Gıda Hattı

TSE Başkanı Şahin, ISO Konseyi’nde!

24 Eylül 2021, 12:53
Paylaş
TSE Başkanı Şahin, ISO Konseyi’nde!

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, Uluslararası Standardizasyon Teşkilatı’nın (ISO) Konsey üyeliğine seçildi.

Uluslararası Standardizasyon Teşkilatı’nın (ISO) 20 üyeli konseyi, ISO’nun politikalarını belirliyor, stratejilerini oluşturuyor. Politikaları ve stratejileri de hayata geçiren konsey, ISO’nun en üst düzey yönetim organı olarak görev yapıyor.

TSE Başkanı Şahin, en fazla oyla ISO Konsey Üyeliğine seçildi

ISO’nun 43. Genel Kurulu, 22-24 Eylül 2021 tarihleri arasında İngiltere’nin ev sahipliğinde uzaktan katılımlı olarak gerçekleştirildi. Genel Kurul’un oturumunda yapılan oylama sonuçlarına göre TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, en fazla oyu alarak ISO Konsey üyeliğine seçildi.

Oylama sonucunu değerlendiren Şahin, “TSE olarak Ülkemizi uluslararası organizasyonlarda üst seviyede temsil edeceğiz. Paydaşlarımızın standardizasyona katılımlarını artırmaları, bu görevi stratejik olarak gerçekleştirebilmek adına önemli bir hal almıştır. Sanayicilerimiz ve diğer paydaşlarımızın bölgesel ve uluslararası standardizasyon çalışmalarına aktif olarak katılmaları durumunda bu ve benzeri görevlerde güçlü ve etkin bir temsil gösterebiliriz” dedi.

Konsey üyeliğinin sanayiciler ve paydaşlar için hayırlı sonuçlar getirmesini dileyen Şahin, “ISO politikalarının belirlenmesinde ve hayata geçirilmesinde etkin olacağız. Ülkemize, sanayicimize uluslararası arenada kazanımlar sağlayacağız. Ayrıca Enstitümüz tarafından hazırlanan standartların ISO nezdinde kabul edilmesi için çalışacağız” ifadelerine yer verdi.

İHA

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.