Gıda Hattı

Trabzonspor Token (TRA TOKEN) nedir ve nasıl alınır? Taraftar Token nedir?

26 Ekim 2021, 21:11
Paylaş
Trabzonspor Token (TRA TOKEN) nedir ve nasıl alınır? Taraftar Token nedir?
Trabzonspor Token (TRA TOKEN) nedir ve nasıl alınır? Taraftar Token nedir? gibi sorular, son zamanlarda birçok kişi tarafından araştırılıyor.

Trabzonspor Token (TRA TOKEN) nedir ve nasıl alınır? Taraftar Token nedir? Son zamanlarda birbiri ardına çıkan Tokenlerin ardından futbol kulüpleri ve kendi Tokenlerini çıkartmaya başladı. Bunlardan birisi ise Trabzonspor Token (TRA TOKEN). Peki TRA TOKEN nedir ve nasıl alınır? Taraftar Token nedir? İşte tüm detaylar...

Trabzonspor Token nedir?

Trabzonspor fan token bir kripto para birimidir. Chiliz kripto para biriminin çıkarmış olduğu Trabzonspor taraftar token ile hem kulübe finansman yaratılmış hem de kulüp ile taraftar arasındaki etkileşimde artış yaşanmıştır.

Trabzonspor Token (TRA TOKEN) toplam arzı kaç tanedir?

Trabzonspor fan token toplam arzı 10 milyon adettir, henüz tamamı dolaşımda değildir.

Trabzonspor Token (TRA TOKEN) nasıl alınır?

  • Öncelikle Paribu web sitesinden ya da Paribu mobil uygulamasından bir üyelik oluşturmanız gerekir.
  • Daha sonra üyelik doğrulaması yaptıktan sonra Paribu’ya Türk Lirası yüklemelisiniz.
  • Paribu’ya para yüklemeyi bankanızın uygulamasından havale ile ya da doğrudan kredi kartınızla TL üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
  • Nakit paranız Paribu’ya geçtikten sonra arama çubuğuna TRA yazarak Trabzonspor token’a ulaşabilirsiniz.
  • Üzerine tıkladıktan sonra almak istediğiniz TRA token adedini girerek al tuşuna basabilirsiniz.
  • Satın alma emri olarak adlandırılan işleminiz henüz gerçekleşmediyse “Açık Emirlerim” kısmında gözükürken, gerçekleşmesi durumunda “Geçmişim” kısmında gözükür.

Diyarbekirspor Token (DIYAR TOKEN) ön satışları ne zaman başlayacak?

DIYAR Token'in ön satışlarının 25.10.2021 tarihinde başlayacağı açıklandı.

Diyarbekirspor Token (DIYAR TOKEN) ne zaman alınabilecek?

DIYAR Token alım satım işlemleri ön satış süresinin sona ermesinin ardından başlayacaktır.

Satın alınan Diyarbekirspor Token (DIYAR TOKEN) hesaplara ne zaman geçecek?

Bitexen kullanıcıları, DIYAR Token satın alımı yaptıklarında, satın alınan DIYAR Token miktarı hesaplarına tanımlanacaktır. Satın alım miktarı ve TRY karşılığı Hesap Özetim sekmesinden görülebilecektir. Kullanıcılar satın alım ayrıntıları ile alakalı ayrıca e-mail ile bilgilendirilecekler.

Kripto para nedir?

Kripto para, güvenlik açısından kriptoloji bilimini kullanan, dijital ve sanal bir para birimidir ve matematik temelli şifrelenmişlerdir. Banka kartlarımız, sanal kartlarımız ya da sanal ortamda yapmış olduğumuz her işlemde senelerdir bu paraları kullanıyorduk esasında. Bankaların kasalarından fiziksel olarak paralar çıkmadan, sanal olarak paraları harcıyorduk ve bir bakıma bu paralar da kripto paralardı çünkü yalnızca sistemlerde rakamsal değişiklikler meydana geliyordu. Yeni nesil kripto paralar da temelde bu mantıkla çalışıyor diyebiliriz. Dünyadaki diğer para birimlerine nazaran bu kadar çok ilgi görmesinin ve sevilmesinin ana sebebi ise organik bir yapıda olması. Yani herhangi bir hükümet ya da merkezi otorite tarafından yönetilemiyor, henüz. Bu da, bu para biriminin daha güvenilir olarak anılmasını sağlıyor.

Kripto para nasıl üretilir?

Paraların merkezi bir otorite ya da hükümete bağlı olmadığını belirtmiştik. Bu paraların üretimi de tıpkı varlıkları gibi bütünüyle kullanıcı temelli bir modele sahip. İlk olarak bilmemiz gerekli olan şey, her kripto para biriminin belirli bir üretim sınırı vardır. Bitcoin'i örnek alacak olursak ilk yayımlanan protokollerinde yalnızca 21 milyon Bitcoin bulunabilir maddesi yer almakta. Yani üretim açısından bir sınırı bulunuyor. Bu sebeple de gün geçtikçe bu paraya olan rağbet artıyor çünkü bulunması giderek zorlaşıyor ve daha küçük parçalara bölünüyor.

Üretim işlemine tekrar dönecek olursak kripto para üretim işlemi kelimenin tam manası ile madencilik (mining) biçiminde oluyor. Yani nasıl altın bulmak için kazılar yapılıyorsa kripto para bulmak için de matematik sorunları, yazılımlar tarafından çözülmeye çalışılıyor. Herkesin çözebilme ve üretebilme hakkı olduğu için de en çok çalışan, daha çok üretiyor diyebiliriz. Evet, siz de gerekli teknolojik sistemlere (temel olarak işlemci gücü ve internet bağlantısı) sahipseniz siz de bu üreticilerden biri olabilirsiniz.

Bitcoin / Kripto para nasıl alınır?

Kripto paraların en popüleri ve en çok yatırım yapılan olan Bitcoin gibi farklı kripto para türlerini de alım satımı yapabileceğiniz birçok site bulmuyor. Peki Bitcion veya diğer kripto paralar nasıl alınır? İşte Türkiye'deki kripto para borsalarından kripto para alım ve satış işlemlerini nasıl yapacağınız ile ilgili bilgiler.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.