Gıda Hattı

Toni Braxton kimdir? Toni Braxton hayatı

7 Ekim 2021, 13:58
Paylaş
Toni Braxton kimdir? Toni Braxton hayatı
Toni Braxton kimdir? Rahip bir babanın kızı olmasına rağmen 4 kız kardeşin müziğe olan isteği ağır basmış ve Toni Braxton hayatı ile dikkat çekmiştir. Ünlü şarkıcının doğum günü olan bugün Toni Braxton biyografisi ve şarkıları ile ilgili tüm detayları sizler ile paylaşıyoruz.

Toni Braxton kimdir? Ünlü şarkıcı ve yorumcu Toni Braxton'un şarkıları ve özel hayatına dair merak edilenler...

Toni Braxton biyografi

doğum; 7 Ekim 1967

mesleği; Amerikalı R&B şarkıcısı. Braxton, çoğunlukla boğuk alto sesiyle tanındığı gibi, altı Grammy ödülü almış ve dünya çapında kırk milyon albüm satışı elde etmiştir.

Toni Braxton kimdir
Toni Braxton

Toni Braxton Hayatı

Bir rahibin kızı olarak dünyaya gelen Braxton, küçüklüğünden başlayarak müziğe ilgi duymaya başladı. Daha sonra, diğer dört kız kardeşiyle beraber (Traci, Trina, Towanda ve Tamar) The Braxtons adıyla seksenlerde şarkı söylemeye başladılar. Daha sonra 1989'da ilk albümlerini çıkaran grup, her ne kadar başarılı olamasalar da, ünlü yapımcı Babyface'in dikkatini çekti. Sırasıyla kardeşlerin birkaçına albüm yapan Babyface, Toni'nin en yetenekli ve en ilgi odağındaki kardeş olduğunu fark etti.

1993'te ilk albümü, Toni Braxton'ı yayımlayan sanatçı, çok geçmeden Amerikan albüm listesinde zirveye oturdu. Daha sonra çalışmalarına hız veren sanatçı 1996'da çıkardığı "You're Makin' Me High" ve "Un-Break My Heart" adındaki şarkılarıyla Amerikan müzik listesinde zirveye oturan sanatçı, buna rağmen ikinci albümüyle albüm listesinde iki numarada kaldı. Ancak çoğu eleştirmene göre, ikinci albüm, ilk albüme göre daha başarılıdır.

Bu başarıların ardından 2000'de 2002'de ve 2005'te diğer albümlerini çıkaran sanatçı sırasıyla iki, on üç ve dört numarayı gördü.

Toni Braxton kimdir?
Toni Braxton

Diskografi

Toni Braxton (1993)
Secrets (1996)
The Heat (2000)
Snowflakes (2001)
More Than a Woman (2002)
Libra (2005)
Pulse (2010)
Love, Marriage & Divorce (Babyface ile) (2014)
Sex & Cigarettes (2018)

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.