Gıda Hattı

TMO kuru üzüm bedellerini ödedi

11 Eylül 2020, 14:18
Paylaş
TMO kuru üzüm bedellerini ödedi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Lisanslı Depo Desteği kapsamında 16,4 milyon lira destek ödemesinin bugün yapılacağını, TMO tarafından 456 üreticiye 20 milyon lira değerinde kuru üzüm bedelinin de bugün hesaplarına yatırıldığını söyledi.

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Lisanslı Depo Desteği kapsamında 16,4 milyon lira destek ödemesinin bugün yapılacağını açıklamıştı.

Pakdemirli, söz konusu ödemeye ilişkin, “Ticaret Bakanlığınca belirlenmiş ve Bakanlığımıza bildirilmiş 95 lisanslı depoya 2020 yılı ikinci dönem için toplamda, bugün 16,4 milyon lira, saat 18.00 itibariyle kira bedeli olarak ödenecek.” dedi.

TMO, kuru üzüm bedellerini yatırdı

Daha önce kuru üzümde fiyatın 12,5 liranın altına düşmesine izin vermeyeceklerini de dile getiren Bakan Pakdemirli, Toprak Mahsulleri Ofisi'ne (TMO) kuru üzümlerini teslim eden üreticilere ödemelerin de bugün yapıldığını açıkladı.

7 Eylül itibarıyla ürünlerini teslim eden üretici sayısının 456 olduğunu belirten Pakdemirli, "Toprak Mahsulleri Ofisimize 7 Eylül'den itibaren ürünlerini teslim eden 456 üreticimizin hesaplarına 20 milyon TL tutarındaki kuru üzüm bedeli bugün yatırılmıştır. Ürününü TMO'ya teslim eden üreticilerimize teşekkür eder, bereketli olmasını dilerim" ifadelerini kullandı.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.