Gıda Hattı

TKDK bilgi güvenliğinde artık ISO sertifikalı!

25 Ocak 2018, 02:15
Paylaş
TKDK bilgi güvenliğinde artık ISO sertifikalı!

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), TÜV AUSTRIA TURK Belgelendirme Kuruluşu tarafından ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası almaya hak kazandı.

Kurulduğu günden bu yana “bilgi güvenliği” konusuna önem veren Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), 2010 yılında bilgi sistemleri kapsamında kurduğu bilgi güvenliği yönetim sistemini 2014’te merkez koordinatörlükler ve 42 il koordinatörlüğü dahil olacak şekilde genişletti.

tkdk-logo-gidahattiKurum, 2018’de Türk Akreditasyon Kurumu (TURKAK) akreditasyonuna sahip TÜV AUSTRIA TURK Belgelendirme Kuruluşu tarafından gerçekleştirilen dış denetimlerden başarıyla geçerek, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası almaya hak kazandı.

TKDK Başkanı Hakan Kalender aldı

TKDK’nın Türkiye’de kamu kurumları arasında gerçekleştirilen en kapsamlı ISO 27001 sertifikasyon süreçlerinden birini herhangi bir uygunsuzluğa rastlanmadan geçirmesi üzerine TÜV AUSTRIA TURK Belgelendirme Müdürü ve ekibi tarafından, TKDK Başkanı Hakan Kalender’e sertifika ve plaket takdim edildi.

tkdk-iso-belgesi-gidahattiTKDK, AB’nin aday ülkelere katılım öncesi tarım ve kırsal kalkınma alanında mali yardımlar sağladığı IPARD Programı kapsamında, AB ve Türkiye Cumhuriyeti’nin katkılarıyla oluşturulan fonlarla tarım ve kırsal kalkınmaya yönelik yatırım projelerine hibe desteği veriyor.

Hakan Kalender kimdir?

TKDK Başkanlığını Dr. Ahmet Antalyalı’dan devralan Hakan Kalender, 1977 yılında Ankara’da doğdu. Lise eğitimini Ziraat Meslek Lisesinde, lisans eğitimini Ondokuzmayıs Üniversitesi-Ziraat Fakültesi-Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümünde tamamladı, yüksek lisans eğitimini ise Akdeniz Üniversitesi Tarım Ekonomisi Ana Bilim dalında gerçekleştirdi.

tkdk-hakan-kalender-gidahatti
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Başkanı Hakan Kalender

Iğdır, Samsun ve Konya’da yaklaşık 10 yıl Tarım İl Müdürlüklerinde görev yapan Kalender, 2004 yılından itibaren Bakanlık, APK Kurulu Başkanlığı ve Strateji Geliştirme Başkanlığında görev aldı.

2009-2011 döneminde Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Proje Yönetimi Koordinatörlüğünde uzman olarak görev yapan Hakan Kalender, 2011 yılı Ağustos ayında TKDK’nın AB Komisyonu tarafından akreditasyonunun ardından Bakanlık, Strateji Geliştirme Başkanlığına Daire Başkanı olarak atandı.

Bu dönemde özellikle; tarım politikaları ve makro gelişmeler, stratejik plan, üst yönetime etkin ve doğru veri sağlamaya yönelik çalışmalar, yönetici bilgi sistemi, tarımda yatırımların artırılması gibi birçok konuda çalışmalar yürüten Kalender, ayrıca 2012-2016 döneminde TKDK-Proje Değerlendirme ve Seçme Komisyonu üyeliği yaptı.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.