Gıda Hattı

TİSK Sosyal Sorumluluk Ödülleri’nde final heyecanı

29 Ekim 2015, 15:28
Paylaş

Türkiye İşveren Sendikalı Konfederasyonu’nun (TİSK) bu yıl ikincisini düzenlediği Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri’nde geri sayım sürüyor. 58 şirketin başvurduğu yarışmada, 23 şirketin sosyal sorumluluk projeleri finale kaldı. Pınar Süt de “Sütümüzün Geleceği Bilinçli Ellerde” Projesi ile finalistler arasında bulunuyor.

TİSK 2015 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri’ne 52’si büyük ölçekli, 6’sı küçük ve orta ölçekli (KOBİ) olmak üzere toplam 58 şirket başvurdu. Yarışmada, 20’si büyük ölçekli şirketlere, 2’si KOBİ’lere ait olmak üzere toplam 23 şirketin sosyal sorumluluk projesi finale kaldı.

İşçi, işveren, hükümet, medya, üniversite ve STK temsilcilerinden oluşan Seçici Kurul, finalist projeleri 5 temel kategoride (Etkililik, Sürdürülebilirlik, Kapsayıcılık, İyi Uygulama, Yenilikçilik) değerlendirilip, birer kategorik ödül verecek. Bu yıl yeni bir kategori olarak, işbaşında eğitim alanındaki projelerin değerlendirilmesiyle ‘GAN TÜRKİYE Özel Ödülü’nün de verileceği yarışmada, tüm kategorilerden en yüksek puanı alan iki ayrı proje de yine farklı ölçeklerde (Büyük Şirket ve KOBİ) olmak üzere ‘Büyük Ödül’ün sahibi olacak.

Seçici Kurul, Kasım ayında yapılacak toplantıda 23 finalist projeyi değerlendirecek ve ödül alacak projeleri belirleyecek. Ödüller Aralık ayında İstanbul’da düzenlenecek ‘Ulusal Konferans ve Ödül Töreni’nde sahiplerini bulacak.

Yarışmada finale kalan projeler arasında “Büyük Ölçekli Şirketler” kategorisinde İskenderun Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş.’nin “Balıkçılığı Geliştirme Projesi”, Pınar Süt’ün “Sütümüzün Geleceği Bilinçli Ellerde Projesi”, Gübretaş’ın “Türkiye Tarım Topraklarının Bitki Besin Maddesi Kapsamlarının Belirlenmesi, Veri Tabanının Oluşturulması ve Haritalanması Projesi”; “KOBİ” kategorisinde ise KOPPERT’in Tarımda Doğal Yöntemlerin Tüketici ve Üretici Nezdinde Yaygınlaştırılması ve Polat Organik Gübre’nin “Tarımsal Artıklardan Gübre Elde Edilmesi” projeleri de bulunuyor.

Yarışmada geçen yıl Meslek Lisesi Memleket Meselesi Projesi ile Koç Holding, Engelsiz İlaç Projesi ile Çevreci Eczacılar Kooperatifi Büyük Ödül’ü kazanırken, Borusan Holding Annemin İşi Benim Geleceğim Projesi ile Kapsayıcılık Ödülü’ne, Boyner Holding Nar Taneleri Projesi ile İyi Uygulama Ödülü’ne, Opet Petrolcülük Temiz Tuvalet Kampanyası ve Fritem A.Ş Bizim Sokağın Çocukları Projesi ile Etkililik Ödülü’ne, Anadolu Cam Sanayii Cam Yeniden Cam Projesi ile Sürdürülebilirlik Ödülü’ne, IBM Türk ise On Demand Community Programı ile Yenilikçilik Ödülü’ne layık görülmüştü.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.