Gıda Hattı

TikTok ve Twitter kapatılıyor mu? AK parti milletvekilinden şok eden açıklama

15 Kasım 2021, 16:53
Paylaş
TikTok ve Twitter kapatılıyor mu? AK parti milletvekilinden şok eden açıklama
TikTok ve twitter'la ilgili olarak kapatma kararı mı geliyor? AK Parti Hatay milletvekili ve gazeteci Hüseyin Yayman’dan cevap geldi. Yayman katıldığı bir yayından sosyal medya düzenlemeleri ile ilgili açıklamada bulundu.

TikTok ve twitter'la ilgili olarak kapatma kararı hakkında yapılan açıklamada Yayman Twitter, Facebook, Instagram hatta Tiktok’u da kapatmıyoruz. Biz yasaklarla savaş veren bir partiyiz. Avrupa standardı neyse biz de face haberlerle ilgili bir düzenleme yapmak istiyoruz açıklamasında bulundu. Sosyal medyanın yaşanan gelişmelerle birlikte hükümetlerde de sosyal medyaya yönelik düzenlemeler oluşturuluyor. Avrupa'da olduğu gibi Türkiye'de de sosyal medya alanında çeşitli adımlar atmamız gerekiyor. Ancak Türkiye de TikTok ve Twitter üzerinde düzenlemeler yapmayı öngörüyoruz. AK Parti Milletvekili Hüseyin Yayman bu iddiaları reddetti ve partisinin amacının yalan haberlerle mücadele olduğunu belirtti. Yasaklara karşı bir partiyiz dedi.

Fake haberlerle mücadele içerisindeyiz

AK Parti Milletvekili Hüseyin Yayman açıklamada bulundu. Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet'in sunduğu Başkent kulisi programında gündeme ilişkin sorulara cevap veren Yayman sosyal medya düzenlemeleri ile ilgili olarak Twitter kapatacak mısınız sorusuna cevap verdi.

AK Partili isim “öyle bir şey yok neden kapatalım ki! Facebook'u twitter'ı ınstagram'ı ve tiktoku kapatmayacağız. Yalnızca yasaklarla savaşan bir parti olarak yalan haberi önleyeceğiz” dedi.

Kesin hedeflerinin fake haberlerle mücadele etmek olduğunu belirten Yayman talebimiz şu 56 ve 51 sayılı sosyal medya yasası çıktı. Bununla birlikte komisyon kuruldu. Türkiye Büyük Millet Meclisi dijital mecralar komisyonu oluşturuldu. Benzeri Avrupa'da da bulunuyor Avrupa'da standard neyse bizde de standartlar buna göre belirlendi. Fake haberler ile ilgili bir düzenleme yapacağız sosyal medyada bu düzenleme ile ilgili bilgi var.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.