AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

TİDER’e yeni başkan!

TİDER’e yeni başkan!
2 Ocak 2018, 08:32

İstanbul Maltepe ve Bağcılar’daki Destek Marketler ile gıda bankacılığının yanı sıra Destek İK ile ihtiyaç sahibi kişilere istihdam desteği de veren Temel İhtiyaç Derneği (TİDER) Yönetim Kurulu Başkanı Hande Tibuk oldu.

Temel İhtiyaç Derneği (TİDER) Yönetim Kurulu Toplantısı’nda, derneğin kurucusu ve 7 yıldır Yönetim Kurulu Başkanı olan Serhan Süzer’in yerine, 4. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı olarak Hande Tibuk atandı.

tider-serhan-suzer-gidahatti“TİDER’in başarıları artarak devam edecek”

TİDER’in önceki başkanı Serhan Süzer, yeni yapılanmanın ardından derneğin başarılarının artarak devam edeceğini belirterek, şunları söyledi:

“TİDER, bugüne kadar ses getiren birçok değerli projeye imza attı. 5.362 aileye 1.369.092 TL tutarında ücretsiz alışveriş imkanı yarattık. Kurulduğumuz günden beri 65 kişiye de iş imkanı sunduk. Son olarak Vodafone 39. İstanbul Maratonu'nda ‘TİDER Etkisi ile Adımların Devleşiyor’ kampanyası ile derneğe 231.152 TL ek kaynak sağladık.

Öte yandan Derneğimiz, Global Food Banking Network'ün (Küresel Gıda Bankacılığı Ağı) ilk kez verdiği İnovasyon Ödülü'nü kazanarak tarihe geçti. Bundan sonra bütün planlamamızı da koyduğumuz bu ideal modeli Türkiye çapına yaymak üzere geliştirdik. Bu anlamda önemli anlaşmalar yapmanın arefesindeyiz.

Yeni yönetim kadrosu eminim bu hedeflere başarıyla imza atıp, TİDER'i bir sonraki platforma başarıyla taşıyacaktır. Ekibin yarattığı sinerjiye güvenim sonsuz. Yönetiminde aktif olarak yer almamakla birlikte TİDER'e desteğim gönüllülük esasıyla hayatımın sonuna kadar sürecek. Yeni ekibe çalışmalarında başarılar dilerim.”

destek-market-alisveris-gidahattiSerhan Süzer’e teşekkür

TİDER'in ana misyonunun Türkiye'nin en önemli toplumsal sorunlarından ikisi olan yoksulluk ve israfa çözüm üretmek olduğunu hatırlatan Hande Tibuk ise şöyle konuştu:

“Türkiye'nin daha refah, daha aydınlık, geleceğe dönük daha güzel günler geçireceğine dair en ufak bir şüphem yok. Biz de TİDER olarak çok kilit bir noktada yer alıyoruz. Üstlendiğimiz misyonun bilincindeyiz.

TİDER'in Kurucusu ve uzun süre yönetim kurulu başkanlığını yürüten Serhan Süzer, hem çocukluk arkadaşım hem de yıllardır omuz omuza yürüdüğüm, güvendiğim bir iş adamı. Kendisi ile dernek çatısı altında katma değer üreten özel projelere imzamızı attık. Bu bir bayrak yarışı. Bundan sonraki süreçte bayrağı ben teslim aldım. Bundan sonra her şeyi planladığımız gibi hedeflerimize ulaşacağız. Kendisine TİDER gibi çok özel bir yapıyı kurup bugünlere kadar maddi manevi hiçbir şey esirgemeden getirmesinden dolayı teşekkür ederim.”

destek-market-tider-gidahattiTemel İhtiyaç Derneği (TİDER)

Serhan Süzer liderliğinde 2010 yılında gıda sektöründe çalışan ve gıda bankacılığının açlık ve yoksullukla mücadelede önemli bir araç olduğuna inanan 9 kurucu üyenin ortak girişimi ile kurulan Temel İhtiyaç Derneği (TİDER), ilk Destek Marketi 2015 yılında İstanbul Maltepe'de, ikinci Destek Marketi ise 2017 yılında Bağcılar'da faaliyete geçirdi.

TİDER, Destek Marketler ve Destek İK istihdam programı ile kriz dönemlerinde afet bölgelerinde yaşayanların temel ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik ve kırsal bölgelerdeki kadınların ekonomik ve sosyal açıdan güçlenmelerine öncelik veren kalkınma projeleri geliştirdi ve çocuk yoksulluğu konusunda yerel projeler üretti.

hande-tibuk-net-holding-gidahatti
NET Holding Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi ve Genel Koordinatör - TİDER Yönetim Kurulu Başkanı Hande Tibuk

Hande Tibuk kimdir?

1977 İstanbul doğumlu olan Hande Tibuk, 1999 yılında Koç Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Ecole Hoteliere de Lausanne'de Otelcilik alanında yüksek lisans eğitimi gören Tibuk, 1999-2000 yılları arasında PLATO FİLM Bünyesinde Yapım Yöneticisi olarak görev yaptıktan sonra sırasıyla; NET Turizm AŞ, Inter Turizm ve Seyahat AŞ, PKF Hotel Expert GMBH gibi kurumlar bünyesinde üst düzey yöneticilik görevleri üstlendi. 2011 yılından beri NET Holding AŞ'de Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi ve Genel Koordinatör olarak çalışmalarını sürdüren Hande Tibuk, İngilizce, Almanca, Fransızca biliyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.