AramaArama
Gıda Hattı
AramaArama

TİDER CEO’su Pınar Değirmencioğlu

TİDER CEO’su Pınar Değirmencioğlu
13 Şubat 2018, 13:53

Destek Market ile ülkemizde gıda bankacılığı konusunda başarılı çalışmalara imza atan Temel İhtiyaç Derneği (TİDER) CEO’luğuna Pınar Değirmencioğlu atandı. Değirmencioğlu, TİDER modeli ile dünyada örnek olmayı hedefliyor.

Temel İhtiyaç Derneği (TİDER), gıda bankacılığına geniş kapsamlı bir bakış açısı getirerek yoksulluğa ve israfa karşı bütünsel bir modelle mücadele veren ve somut çözümler üreten bir sivil toplum kuruluşu.

tider-destek-market-logo-gidahattiKurduğu Destek Marketlerin raflarında israftan kurtardığı kullanılabilir durumdaki gıda, temizlik ürünü ve kıyafetleri yoksulluk sınırındaki ailelerle paylaşan TİDER, Global Foodbanking Network (Küresel Gıda Bankacılığı Ağı) tarafından ödüllendirilen özgün modeli Destek İK ile aile bireyleri arasında çalışmak isteyenlerin iş bulmaları veya kendi işlerini kurmaları için de çalışmalar yürütüyor.

Yönetim Kurulu Başkanı değişti, CEO atandı

Temel İhtiyaç Derneği (TİDER) Yönetim Kurulu Toplantısında, kurucu başkan Serhan Süzer’in yerine, 4. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı olarak Hande Tibuk seçilmişti.

hande-tibuk-gidahatti
TİDER Yönetim Kurulu Başkanı Hande Tibuk

Yönetim Kurulu Başkanı değişikliğinin ardından TİDER CEO’luğuna da Pınar Değirmencioğlu atandı.

Destek Bulut Platformu

TİDER’in bugüne dek çok sayıda ihtiyaçlı aileye ulaştığını, İstanbul Maltepe’deki ilk Destek Market aracılığı ile 5432 aileye 1.406.134 TL tutarında ücretsiz alışveriş imkanı sağlanırken, 70 kişiye de istihdam sağlandığını beliren Değirmencioğlu, “TİDER olarak, 2018 için en büyük hedefimiz yazılımını kendimizin yaptığı Destek Bulutu Platformu ile ortaya koyduğumuz özgün modeli, ‘çatı kuruluş’ olarak Türkiye’ye yaymak. Destek Bulutu Platformunda ürün bağışçısı üreticiler ve tedarikçiler ile bizim Destek Marketlerimizi ve platforma üye olan diğer gıda bankalarını buluşturuyoruz. Bu sistemle Türkiye’de ulaşmadığımız, modelimizi götürmediğimiz tek bir nokta kalmasın istiyoruz. Böylece dünyada örnek bir model olmayı hedefliyoruz.” dedi.

pinar-degirmencioglu-gidahatti
TİDER CEO'su Pınar Değirmencioğlu

Pınar Değirmencioğlu kimdir?

Lisans eğitimini ODTÜ İşletme bölümünde tamamlayan ve üniversite öğrenciliği döneminde reklam ajanslarında çalışmaya başlayarak iş hayatına ilk adımı atan Değirmencioğlu, LCW - LC Waikiki markasının Mağazacılık Açılış Operasyonları departmanında, Yapı Kredi Sigorta Ar-Ge birimi ile underwriting, acente açılış, satış ve eğitim departmanlarında farklı sorumluluklar üstlendi.

Aviva Sigorta'da Kurumsal İletişim Müdürü olarak çalışmalarına devam eden Değirmencioğlu, 2011 yılında Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği'nin, Kadir Has Üniversitesi bünyesindeki ‘KSS Pazaryeri’ etkinliğinde Aviva Sigorta'nın düzenlediği ‘Sokaktan Okula’ sosyal sorumluluk projesinin tanıtım standıyla ‘En İyi Stant Ödülü’nü kazandı.

2013 yılında Groupama Türkiye'de Kurumsal İletişim Müdürü olduktan sonra reklam, halkla ilişkiler, sosyal medya ve dijital iletişim, sosyal sorumluluk, sponsorluk, etkinlik ve organizasyon alanlarında birçok farklı projenin çalışmalarını yürüten Değirmencioğlu, bu projelerin bir kısmı ile Groupama’ya kazandırdığı ödüllerin yanı sıra sosyal sorumluluk alanında 13. TÜHİD Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri - En İyi Kurumsal Sorumluluk ödülünü de ödüller listesine ekledi.

Groupama çatısı altında birçok başarılı etkinliğe imza atan Değirmencioğlu, 2015 yılında görevinden ayrılarak P-NAR İletişim Stratejileri & Çözümleri şirketini kurdu.

Farklı kültürleri keşfetmeyi, spor yapmayı ve dans etmeyi çok seven Pınar Değirmencioğlu, evli ve bir kız çocuğu annesi.

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.