Gıda Hattı

Thomas Abbt kimdir? Thomas Abbt hayatı

25 Kasım 2021, 14:29
Paylaş
Thomas Abbt kimdir? Thomas Abbt hayatı
Thomas Abbt kimdir? Makale yazarı ve özellikle tarihçi olarak anılan Thomas Abbt hayatı ve tüm yaşamı ile araştırılmaktadır. Thomas Abbt biyografi araştırmasını gidahatti.com olarak sizler için araştırdık.

Thomas Abbt kimdir? Alman makale yazarı Thomas Abbt hayatı ve çalışma yaşamına dair tüm detaylar ve yazara ilişkin merak edilenler...

Thomas Abbt biyografi

doğum; 25 Kasım 1738, Ulm

ölüm; 3 Kasım 1766, Bückenburg

mesleği; Alman tarih ve makale yazarı.

Thomas Abbt kimdir?
Thomas Abbt

Thomas Abbt hayatı

Genç yaşta makaleler yazmaya başlayan Thomas Abbt, çağdaşlarının çoğu gibi Friedrich II'ye içtenlikle bağlandı. Kunersdorf bozgunundan sonra Prusya halkının maneviyatını düzelttiği için, imparator tarafından 1759 yılında Frankfurt-am-Oder Üniversitesi'nde profesörlüğe atandı. Aynı yıl Vom Tode fürs Vaterland adlı yapıtını yayınladı. Halle ve Marburg üniversitelerinin çağrılarını geri çevirerek, Schamburg-Lippe kontluğunun eğitim ve dinsel işler yönetici oldu.

Özellikle tarihçi olarak ün yapan Abbt, geçmişin kesin bir akılcılıkla anlatılmasını savunmuştur. Ona göre tarihin temel amacı, önyargıları dağıtmak ve niteleyici ayrıntılar üstünde durarak okuyucunun yargı gücünü geliştirmektir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.