Gıda Hattı

TGDF'den "Gıda Endüstrisi ve Tüketici İlişkileri Konferansı"

19 Mart 2008, 22:10
Paylaş

TGDF, Gıda Envanteri 2007 çalışmasını kamuoyuna duyurmasının ardından, İLK’lerine bir yenisini daha ekledi. Federasyon tarafından yaptırılan Ambalajlı Gıda ve İçecek Ürünlerinde Tüketici Etiket Algı Araştırması, 20 Mart 2008 tarihinde Ankara Hilton Oteli’nde düzenleyeceği Gıda Endüstrisi ve Tüketici İlişkileri Konferansı ile kamuoyuna açıklanıyor.

11 Mart 2008’de İstanbul’da gerçekleştirdiği bir toplantıyla, gıda sektörünün en çok ihtiyaç duyduğu reel ve güncel verileri Gıda Envanteri 2007 çalışmasında toplayarak, kamuoyuna sunan TGDF (Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu), Tüketici Haftası’nda bir İlk’e daha imza atıyor. Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Başkanı ve UGKK üyesi Prof. Dr. Tanju Besler koordinasyonunda yürütülen ve AKADEMETRE Araştırma Şirketi tarafından hazırlanan “Ambalajlı Gıda ve İçecek Ürünlerinde Tüketici Etiket Algı Araştırması”, Tarım ve Köyişleri Bakanı M. Mehdi Eker’in de katılacağı “Gıda Endüstrisi ve Tüketici İlişkileri Konferansı’nda kamuoyuyla paylaşılacak.

Proje Koordinatörü Prof. Dr. Besler; projeyle ilgili olarak Gıdahattı’na yaptığı açıklamada, “Araştırmanın özellikle Sağlık Bakanlığı’nın üzerinde çalışmaya devam ettiği Obezite ile Mücadele konusundaki Eylem Planı’nına da büyük bir ışık tutacağını düşünüyoruz” dedi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.