Gıda Hattı

Tevfik Rauf Baysal hayatını kaybetti

1 Ekim 2021, 17:25
Paylaş
Tevfik Rauf Baysal hayatını kaybetti
Aşı karşıtı yayınlar yapan Tevfik Rauf Baysal covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti. Aşı olmamaya ve aşı karşıtı açıklamalar yaptığı için meslekten geçici olarak alıkonulmuş olan Dr. Ümit Aktaş'ın ikna ettiği belirtildi.

Aşı karşıtlığı ile bilinen Tevfik Rauf Baysal covid-19 sebebiyle 53 yaşında yaşamını kaybetti. Sahip olduğu yayınevinde aşı karşıtı açıklamalarla gündeme gelen Dr. Ümit Aktaş'ın kitaplarını da basıyordu. Aşıya karşı olmaya ikna eden kişinin Aktaş olduğu belirtilmiştir. Yayınladığı taziye mesajında ise “Can dostum” diye bahsetti. Seninle sadece kitapları değil bir davayı da paylaştık dedi.

Annesi de vefat etti eşi ve ailesi entübe oldu

Bir ay önce koronavirüse yenik düşen annesinden sonra Baysal'ın eşi ve eşinin anne ve babası da entübe edilmişti. Eşi ve annesinin hastanede tedavileri devam eden Baysal'ın eşinin babası ile aynı gün hayatını kaybetmesi aileyi yasa boğdu. İki ay önce baba olan baysal bebeğini yalnızca 10 gün görebildi.

Rauf Baysal

Vefatından sonra taziye mesajları geldi

Baysal'ın vefatından sonra Türkiye yayıncılar birliği sosyal medya hesapları üzerinden Hayy kitabın sahibi genel yayın yönetmeni Baysal vefat etti. Tüm sevenlerine ve ailesine başsağlığı dileriz mesajı yayınlandı.

Cumhurbaşkanı danışmanı Mücahit Küçükyılmaz da Baysal’ın vefatı ile ilgili olarak Rauf Baysal tanıdığım en ilkeli ahlak sahibi insanlardan biriydi. Hayy kitap ve yayıncılığı yeni bir seviye getiren Baysal'ı kaybettik dedi. Rabbim gani gani rahmet eylesin. Eşi ile bebeğine de şifalar nasip etsin dedi.

Semih Kaplanoğlu Kuşadası'ndan komşumuz İzmir Atatürk lisesi öğretmenim Halit Baysal'ın oğlu sevgili arkadaşımız Rauf Baysal'ı kaybettik. Onu sıcacık gülümsemesiyle hep hatırlayacağız. Nurlar içinde yatsın dedi.

Yazar Leyla İpekçi Baysal 1990'lardan bu yana gazetecilik yıllarım ve yayıncılık hayatımda ramazanlar da nice sofralarda ve ata tohumu organik tarım kimsenin derdi değilken buğday derneğinde toplantıdan toplantıya birlikte kitaplar yaptık. Mekanın cennet olsun paylaşımında bulundu.

Rauf Baysal'ın cenazesi ardından başsağlığı mesajı yayınladı. Kuşadası Adalızade Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.