AramaArama
Gıda Hattı

Test Alert Notification (Evde kal Türkiye uyarısı) nedir? Iphone Test Alert Notification nasıl kapatılır?

25 Temmuz 2021, 16:32
Paylaş
Test Alert Notification (Evde kal Türkiye uyarısı) nedir? Iphone Test Alert Notification nasıl kapatılır?

Test Alert Notification (Evde kal Türkiye uyarısı) nedir? Iphone Test Alert Notification nasıl kapatılır? Iphone kullanıcılarının sabah saatlerinde karşılaştığı Test Alert Notification (Evde kal Türkiye) sorgulanmaya başlandı. İşte detaylar...

Iphone kullanıcıları bu sabah Test Alert Notification uyarısı ile karşı karşıya kaldı ve ne olduğunu anlamaya çalıştı. Yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında alınan önlemlere bir sosyal farkındalık kampanyasıyla destek veren Test Alert Notification Evde Kal Türkiye uyarısı milyonların gündeminde bulunuyor.

Evde Kal Türkiye uyarısı nedir?

Koronavirüs salgınının devam ettiği bugünlerde telefonlara 'Evde Kal Türkiye' uyarısı geliyor. Vatandaşların tedbirleri elden bırakmamasına vurgu yapılıyor.

Test Alert Notification ne demek?

Test Alert Notification: test uyarısı bildirimi anlamına gelmektedir. Test Alert Notification genel olarak kullanılan bir uyarı sistemi olarak düşünülebilir.

Test Alert Notification uyarısı nasıl kapatılır?

Telefonunuza bu uyarının gelmesini istemiyorsanız Ayarlar menüsüne giderek, Acil durum ayarlarından bildirim gelmemesini işaretleyebilirsiniz.

Ayarlar > Bildirimler'e gidin. Ekranın en alt kısmına kaydırın. Test Alert Notification

 

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.